21.11.2020 | Petr Komárek | Zápas

Hradec potvrdil pozici lídra proti Ústí nad Labem

Hradec Králové – V 8. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězil Hradec Králové nad Ústí nad Labem 5:1. Domácí získali vedení už v prvním poločase díky Prekopovi. Po pauze zvýšil Kateřiňák, ale náskok domácích na chvíli snížil Písačka. Utkání v závěru ale potvrdili pro domácí Záviška, Prekop a Samek.
22' Prekop
47' Kateřiňák
61' Záviška
76' Prekop
83' Samko
55' Písačka
29' Kodeš
33' Král
60' Urma
45' Peterka
56' Hudec
79' Miskovič
Ottmar – Mejdr, Donát, Král (87. F. Novotný), Urma – Soukeník, Kodeš, Záviška, Kateřiňák (77. Samko) – Vlkanova (87. Leibl), Prekop (84. Šípek).
Na lavičce: Mach, Doležal, Procházka
Tvrdoň – Hudec, Brak, M. Bílek, J. Peterka – Písačka (76. Chodora), Prošek, Bazal (76. Cantin), Emmer (66. Miskovič) – Čičovský (66. Koubek), Kušej.
Na lavičce: Němec, Strada, Šilhan
Trenér: Jiří Jarošík
Rozhodčí: Dubravský - Kubr, Antoníček • Stadion: Všesportovní stadion • Hráno bez diváků

Za šestou výhrou v sezoně se Hradec Králové pokusil nasměrovat Prekop, hlavou po rohovém kopu ale po dvaceti minutách hry minul. Do vedení šli však domácí hned vzápětí. K Eriku Prekopovi propadl míč a střelou zpoza vápna překonal brankáře Tvrdoně. Ústí nad Labem zahrávalo po faulu svého bývalého hráče Kateřiňáka v závěru prvního poločasu přímý kop. Kušej z něj mířil ke vzdálenější tyči, Ottmar nicméně zakončení hostujícího útočníka nakonec zastavil.

Dvě minuty po začátku druhého dějství se Královehradečtí prosadili podruhé. Po Urmově standardní situaci skóroval u zadní tyče postavený Jiří Kateřiňák. Hosté snížili zásluhou Matyáše Písačky, který si naběhl na centr Bazala. Vyrovnat pak mohl Prošek, tvrdou ránou však Ottmarovu branku těsně netrefil.

Východočeši po hodině hry znovu získali dvougólový náskok. Předsezonní posila Záviška využil prostor a přihrávku na pravou stranu, z níž poslal míč k přední tyči. Zanedlouho nevyužili svou šanci Vlkanova s Mejdrem, stejně dopadl po centru Závišky také Kateřiňák. Ústečtí si vytvořili příležitost ke snížení dvacet minut před koncem. Prošek našel Koubka, ten ale na malém vápně uklouzl.

Góly padaly už pouze do hostující branky. V 76. minutě se podruhé trefil slovenský útočník Erik Prekop, když využil chyby v ústecké rozehrávce. Konečný výsledek zápasu stanovil v poslední desetiminutovce střídající Denny Samko, kterému po průniku do pokutového území připravil střeleckou pozici aktivní Prekop.