22.05.2021 | Daniel Ryl | Zápas

Dramatický souboj Vyšehradu s Jihlavou skončil remízou

Praha - Jasně poslední Vyšehrad si připsal v předposledním kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY cenný bod, sedmý v sezóně. Na domácím hřišti remizoval s Jihlavou 2:2. Vysočina otočila skóre poté, co prohrávala gólem v závěru prvního poločasu. Ale domácí se nevzdali a v 88. minutě srovnal Drobílek.
68' Suchan (pen)
88' Egert
45' Arroyo
84' Červ
22' Schneider
57' Drobílek
70' Alexandr
89' Procházka
67' Svoboda
Otáhal – D. Procházka, Egert, Stropek, Schneider (53. Vaněk) – Alexandr – Drobílek, Suchan (80. Vejvar), Kříž – Jakab (46. Hezoučký), Vojta (53. Kubeš).
Na lavičce: Ordelt, Hampl, Zaradny
Trenér: Jaroslav Klíma
Lancman – T. Svoboda, Křišťál, T. Vlček, Horák – Lacko, Shudeiwa (56. Selnar) – Arroyo (77. Peřina), Patrák (72. Křivánek), Ritter (56. Červ) – Vedral.
Na lavičce: Číž, Chocholatý, Tureček
Trenér: Aleš Křeček
Rozhodčí: Ulrich - Líkař, Vyhnanovský • Stadion: Stadion Evžena Rošického • Diváci: 50

Mdlý úvod zápasu narušil zákrok Martina Otáhala proti střele zpoza vápna. V dalších minutách byli hosté opticky lepším mužstvem, leč bez efektu. V závěru prvního poločasu však zahrozili domácí, jenže Michal Lancman byl pozorný. Vyšehrad nakonec doplatil na nedůraz v závěru poločasu, kdy se ve vápně dostal do zakončení Luis Arroyo, který poslal hosty do vedení!

Do druhé půle však vstoupil vyměněný Vyšehrad, jenž byl opticky lepším týmem, jenže mu chyběla zakončení. Aktivita se nakonec domácím přece jen vyplatila, když si odvážnou kombinací do vápna vybojovali penaltu, kterou Jan Suchan úspěšně proměnil.

V poslední dvacetiminutovce Vysočina zabrala, soupeře několikrát zatlačila, ale do nebezpečného zakončení se nedostávala. Šest minut před koncem však po standardní situaci udeřil Lukáš Červ, jehož rána poslal celek z Vysočiny do vedení. Vyšehrad se nevzdal, riskoval a v závěrečných minutách dokázal po trefě dlouhána Tomáše Egerta vyrovnat.

V závěru zápasu si jihlavští fotbalisté vypracovali ještě dva nebezpečné přímé kopy, po kterých musel Martin Otáhal zasáhnout, ale svými důležitými zákroky zachránil Vyšehradu bod. Slavoj však na první jarní výhru stále čeká, zatímco neporazitelnost Jihlavy pokračuje.