15.08.2021 | Tadeáš Mima | Zápas

Kanonýr Řezníček čtyřmi góly zařídil vítězství Zbrojovky nad Jihlavou

Brno - Fotbalisté Brna zvítězili ve 4. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nad Jihlavou 4:0. Hrdinou utkání byl útočník domácích Jakub Řezníček. V prvním poločase se zkušený útočník prosadil dvakrát. Třetí branku do sítě hostů přidal po pauze, těm se naopak nedařilo brankáře Berkovce překonat. Naopak Řezníček se prosadil ještě jednou a stanovil konečné skóre utkání.
13' Řezníček
29' Řezníček
51' Řezníček
70' Řezníček
42' Moravec
89' Vlček
Berkovec – Hrabina (27. Bariš), Endl, Štěrba, Jan Moravec – Zavadil (64. A. Fousek), Ad. Čermák – Hladík (73. Štepanovský), Ševčík (64. Texl), Přichystal (73. Zikl) – Jakub Řezníček.
Na lavičce: Floder, Kryštůfek
Trenér: Richard Dostálek
Vejmola – Křišťál (82. Štefánek), T. Vlček, Pojezný, T. Svoboda – Tureček, Shudeiwa (46. Ritter) – Selnar (67. Franěk), Lacko, Křivánek (58. Peřina) – Vedral (82. Araujo-Wilson).
Na lavičce: Janota, Fila
Trenér: Jan Kameník
Rozhodčí: Ginzel - Melichar, Kubr • Stadion: ADAX INVEST Arena • Diváci: 2518

Zbrojovka kontrovala zápas už od prvních minut, když v osmé minutě střílel osamocený Hladík. Jeho pokus ovšem letěl vysoko nad branku. Jen o chvíli později zkoušel z dálky vypálit Hrabina, který ale neprostřelil pozorného gólmana Vejmolu. Z navazujícího rohu se však Brňané už prosadili – na přední tyči čekal pozorný Jakub Řezníček a prudkou hlavičkou otevřel skóre.

Šance domácího mužstva navíc pokračovaly. Kromě ojedinělé příležitosti Jihlavy ve 26. minutě pokračovala dominance Zbrojovky, která zvyšovala na 2:0 opět díky Řezníčkovi. Ten využil zaváhání hostujícího beka a po jeho sklepnutí mířil přesně. Stejný hráč přitom byl blízko hattricku ještě před koncem poločasu, nicméně mířil pouze do tyče.

Třetí trefa ovšem Řezníčkovi nakonec neunikla. Přišla totiž v 50. minutě potom, co proměnil brněnský forvard další rohový kop. Přestože Vejmola sahal po míči, nedokázal ho vytěsnit mimo prostor brány. A když Vysočina promarnila možnost snížit po hodině hry, znovu trestalo Brno. Řezníček v 70. minutě potvrdil fantastickou formu, když se akce od pravé lajny přesunula až před brankáře hostů. Právě z této pozice domácí střelec završil svoji one man show čtvrtým gólem.

Nutno dodat, že Řezníček skóroval také popáté, jenže rozhodčí signalizoval ofsajd. Proto se skóre už neměnilo a Zbrojovka odešla ze hřiště s drtivou výhrou 4:0. Úspěch tak posunul Brňany na druhou příčku tabulky s devíti body za vedoucí Duklu Praha, zatímco Jihlavě po ztrátě náleží šestá pozice.