29.08.2021 | Karel Jedlička | Zápas

Rezerva Sparty v bitvě sousedů v tabulce přejela Táborsko a je druhá

Praha - Úvodní nedělní zápas 6. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Spartou Praha B a Táborskem měl jednoznačný průběh. Domácí dvěma slepenými brankami v rozmezí pěti minut odskočili na rozdíl dvou branek, po pauze svůj náskok ještě zvětšili. Čestnou branku hostí vstřelil v nastavení Matoušek, Táborsko si ze Strahova odvezlo porážku 1:4. Sparta Praha B je tak v tabulce F:NL momentálně druhá, Jihočeši sedmí.
20' Gabriel
25' Kozák
82' Schánělec
89' Vácha
90' Matoušek
57' Vitík
77' Ambler
5' Tijani
65' Icha
71' Brabec
78' Kopečný
Kotek – Gabriel, Vitík, Piško, Dudl – Patrák (56. Ambler), Pudhorocký (86. Šimáček), Jonáš, Ryneš – Sejk (86. Vácha), Kozák (72. Schánělec).
Na lavičce: Benada, Gelašvili, Šilhart
Trenér: Michal Horňák
Pecháček – Almeida (84. Rydval), Navrátil, Holiš, Tusjak – Vozihnoj (46. Kopečný), Icha (80. Drozd), Boula, Plachý (66. Provazník) – Tijani (46. Matoušek), Miranda.
Na lavičce: Cízler, Brabec
Trenér: Miloslav Brožek
Rozhodčí: Krejsa – Šimáček, Vyhnanovský • Stadion: Stadion Evžena Rošického • Diváci: 423

V souboji vítězů posledních dvou nedohraných ročníků ČFL se hned ve třetí minutě třáslo břevno sparťanské brány po rohu a Navrátilově hlavičce. Sparta B brzy otupila táborský tlak a ve 20. minutě zakončil individuální průnik přesně na bližší tyč Adam Gabriel. Za pět minut Sejkovu dělovku doklepl do sítě Matyáš Kozák – 2:0.

Stejný hráč mohl zvýšit v závěru poločasu, kdy ho spoluhráči poslali za obranu do tří brejků během tří minut. První nájezd byl nejnebezpečnější, ale Pecháček se prudkou ranou propálit nenechal.  Po přestávce zahájili náporem zase hosté a série rohů jim v 57. minutě vynesla pokutový kop po faulu Vitíka na střídajícího Matouška. Boula ho ovšem kopl slabě po zemi a Kotek nečekaně lehkým zákrokem lapil.

Táborsko nechávalo v obraně stále větší okénka. Václav Sejk křížnou střelou po zemi, stejně jako po něm Schánělec z brejků minuli pravou tyč. Tomáš Schánělec si vše vynahradil v 82. minutě, kdy trefou do prázdné brány potrestal Pecháčkův neodhadnutý výběh. V 89. minutě využil krátký pobyt na trávníku i oblíbenec tribun Lukáš Vácha, když dělovkou z voleje napnul síť po Gabrielově centru. Hned po rozehrání zavěsil Provazníkův centr hlavou z malého vápna Jakub Matoušek a smazal Kotkovi čisté konto čestnou trefou na 4:1.