15.10.2021 | Petr Komárek | Zápas

Ústí otočilo duel s Vlašimí, všechny góly padly ve druhém poločase

Ústí nad Labem - Fotbalisté Ústí nad Labem porazili v předehrávce jedenáctého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Vlašim 2:1 a po dvou porážkách opět triumfovali. Arma však na domácím hřišti prohrávala, Středočechům zajistil vedení v 67. minutě Červenka. Vyrovnání Severočechů přišlo dvacet minut před koncem, kdy se hlavou prosadil Brak. Obrat poté střelou pod břevno dokonal krátce před koncem ústecký kapitán Prošek.
70' Brak
86' Prošek
67' Červenka
30' Jiránek
36' Miskovič
90' Plachý
90' Ogiomade
90' Krobot
19' Breda
45' Blecha
86' Svoboda
Plachý – Hudec, Brak, Jiránek, Miskovič – Písačka, Prošek, Ogiomade, Emmer (68. Gonzalez) – Čičovský (81. Alexandr), Krobot (90. Cantin)
Na lavičce: Němec, Černý
Trenér: Jaromír Jindráček
Řehák – Hošek, Blecha, P. Breda, Broukal – V. Svoboda, Janda (84. Kozel), Zinhasović, Červenka – Višinský (46. Prebsl), Alijagić
Na lavičce: Vágner, Starý, Zukal, Jíra, Podrazký
Trenér: Martin Hyský
Rozhodčí: Petřík – Pečenka, Volf • Stadion: Městský stadion v Ústí nad Labem • Diváci: 625

Po šestnácti minutách hry si velkou šanci vytvořil Krobot. Ústecký útočník šel sám na bránu, Řehák proti němu ale včas vyběhl a balon vyrazil. Krátce před přestávkou vzal zakončení na sebe Nigerijec ve službách Army Ogiomade, trefil však jen záda hostujícího obránce Bredy.

Ve druhé půli se vlašimská obrana dopustila chyby. Potrestat ji mohl Ogiomade, jeho ránu nicméně zastavila spojnice břevna a tyče Řehákovy branky. Po hodině hry střílel Prošek, brankáře Vlašimi však neohrozil. Míč skončil vedle brány.

Na druhé straně to zkusil Červenka, Plachý dokázal zakročit. Zanedlouho si ovšem Marek Červenka vedl daleko lépe –⁠ v 67. minutě poslal Středočechy do vedení. Ústí rychle srovnalo, hlavička v podání Vojtěcha Braka se zastavila až v síti.

Rozhodující moment zápasu přišel v 86. minutě. Povedeným střeleckým pokusem se prezentoval kapitán domácích Václav Prošek, jenž napálil míč pod břevno a rozhodl o ústeckém vítězství.