21.11.2021 | Karel Jedlička | Zápas

Nedělní dopoledne na Žižkově branku nenabídlo, Táborsko bere bod

Praha - Trápící se Žižkov hostil v 15. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY doma Táborsko. V utkání se zrodil výsledek 0:0. První půle branku nenabídla, pouze ojedinělé šance na obou stranách. I druhý poločas byl co se týče dění před brankami klidný. Žižkov natáhl sérii bez vítězství na 11 zápasů, Táborsko bodovalo počtvrté v řadě.
44' Sakala
76' Boula
Myška – Řezáč, Sakala, Š. Gabriel, Muleme – Súkenník, Žežulka, Batioja (86. Sixta), Nabijev (78. Koželuh) – Petrlák (74. Diamé), Zeman.
Na lavičce: Slanina, Kadlec, Kytka, Richter
Trenér: Martin Pulpit
Pecháček – Almeida, Navrátil, Holiš, Tusjak – Plachý, Icha, Boula, Havrda (74. Miranda) – Tijani (64. Čapek), Provazník (84. Matoušek).
Na lavičce: Zadražil, Drozd, Hornát, Praveček
Trenér: Miloslav Brožek
Rozhodčí: Ginzel - Novák, Vyhnanovský • Stadion: Stadion SK Prosek • Diváci: 521

Fotbalisté Viktorie Žižkov ani ve třetím utkání pod trenérem Pulpitem neskórovali. V duelu s Táborskem, kterému jasně vládly zadní řady obou celků, se rozešli bez branek.

Oba soupeři hráli ze zabetonovaných obran a za celý zápas nevyprodukovali ani jedinou přímou střelu. Domácí si ani nevytvořili žádnou šanci, jen ve 39. minutě potěšil diváky nůžkami Nabijev. Míč poslal sice efektně, ale dva metry vedle tyče. Dvě minuty předtím se z ofenzivní bídy vynořila jediná tutovka zápasu na straně Jihočechů. Urostlý Tijani se ojediněle prosadil přes jinak výtečného Sakalu, ve vápně sice zakolísal, ale Havrda přistrčil napravo zcela volnému Plachému, který z osmi metrů těsně minul zadní tyč.

Krátce po přestávce vystartoval dorostenec Myška za velké vápno proti kolmici, kterou na rozběhnutého Tijaniho směroval Boula. U míče byl dříve, trefil však nigerijského útočníka do kolene, od něhož se míč odrazil naštěstí pro domácí vysoko nad břevno.

Zápas spěl v soubojích uprostřed hřiště k bezbrankové remíze. Tu mohl ještě změnit v nastavení po Mirandově centru střídající Matoušek, který hlavičkoval z malého vápna nad břevno žižkovské brány.

Pražané čekají na vítězství již 11 kol, Táborsko zapsalo třetí remízu v řadě.