25.03.2017 | Filip Lefenda | Aktuální zprávy

Přípravná utkání: Varnsdorf "oplatil" porážku Žižkovu, Táborsko zdolalo Vlašim

Praha – Některé týmy Fortuna národní ligy si vyplnily reprezentační přestávku přípravnými duely. V repríze nedělního soutěžního utkání se střetli fotbalisté Žižkova s Varnsdorfem, úspěšnější byli tentokrát hosté. Táborsko rozhodlo o výhře nad Vlašimí už v prvním poločase. Vítkovice zdolaly posílenou jihlavskou juniorku, naopak Frýdek podlehl rozdílem třídy čtrnáctinásobnému polskému mistrovi ze Zabrze.

Fotbalisté Táborska se v rámci přípravného utkání střetli na stadionu Míru v Táboře s Vlašimí a o gólově výživném utkání rozhodl de facto už první poločas. V tom padlo celkem pět branek, z toho kvarteto do sítě středočeského celku. Jihočeši v duelu testovali případnou novou posilu z Pobřeží slonoviny, kterou je Pacome Zouzoua. „Zápas jsme začali ve velkém stylu, do třiceti minut jsme vstřelili tři pěkné branky po ukázkových kombinacích,“ liboval si po utkání trenér aktuálně desátého mužstva tabulky Fortuna národní ligy Roman Nádvorník.

FC MAS Táborsko – FC Sellier & Bellot Vlašim 4:2 (4:1)

Branky: 15. a 18. Nešický, 22. Džafič, 29. Dorděvič – 39. Hadaščok, 58. Tarczal

Potřebného povzbuzení před pokračováním své záchranářské mise získaly na Vysočině Vítkovice, které se utkaly s juniorkou Jihlavy, která však nastoupila doplněná o několik hráčů prvoligového áčka. V prvním poločase byli lepším týmem domácí, kteří šli po trefě Popoviče do vedení. Po přestávce však ostravský tým výsledek otočil, když si nejprve v 58. minutě dal Pedro vlastní gól a dvě minuty před koncem čisté hrací doby rozhodl o vítězství druholigistů Szotkowski. „Jsme za tohle utkání, které se navíc odehrálo na výborně připraveném trávníku, hodně rádi. Příprava jednoznačně splnila svůj účel,“ pochvaloval si trenér Vítkovic Ivan Kopecký.

FC Vysočina Jihlava jun. – MFK Vítkovice 1:2 (1:0)

Branky: 12. Popovič – 58. Pedro (vlastní), 88. Szotkowski

Frýdek-Místek se v Bytomi utkal se čtrnáctinásobným polským mistrem ze Zabrze. Górnik vsítil hned zkraje utkání dvě branky, a ačkoliv se podařilo Frýdku krátce před přestávkou po vlastním gólu soupeře snížit, polský celek zvládl okamžitě odskočit na rozdíl dvou tref. Ve druhém dějství ještě jednu přidal a zvítězil jasně 4:1. „Šlo vidět, že nám přípravné zápasy letos nějakým způsobem nevycházejí. Viděli jsme určité nedostatky, na kterých musíme v tréninkovém procesu popracovat,“ okomentoval výsledek střetnutí frýdeckomístecký lodivod Miroslav Nemec, který dal v utkání prostor i méně vytěžovaným hráčům.

Górnik Zabrze – MFK Frýdek-Místek 4:1 (3:1)

Branky: 6. L. Wolsztyňski, 11. Szeweluchin, 41. Arcon, 70. Urynowicz – 38. Danch (vlastní)

Pouhých pět dní poté, co Viktoria Žižkov zdolala v 19. kole Fortuna národní ligy Varnsdorf, se oba soupeři střetli pod televizním vysílačem podruhé. V přátelském utkání si tentokrát vedli lépe Severočeši, kteří si domů odvezli po trefách Richtera a Fotra výhru 2:0. První jmenovaný se prosadil po deseti minutách hry střelou z vápna, druhý poté dvacet minut před koncem.

FK Viktoria Žižkov – FK Varnsdorf 0:2 (0:1)

Branky: 10. Richter, 70. Fotr