05.08.2023 | Milan Huppert | Zápas

Kroměříž jako první tým v sezoně obrala Jihlavu, Vysočina na Hané remizovala

Fotbalisté Jihlavy ve čtvrtém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY remizovali na hřišti Kroměříže 1:1. Vysočina poprvé v sezoně nezvítězila, znovu ale bodovala. Proti Hanácké Slavii vedla po vlastním gólu Adam Housera z 33. minuty, za domácí vyrovnal krátce po přestávce Michal Cupák. Hosté odehráli poslední desetiminutovku bez vyloučeného Emira Tonbula, v 89. minutě navíc dostal červenou kartu také střídající hráč Horáků Milan Piško.
46' Cupák
33' Houser (vl)
6' Tiahlo
31' Vedral
42' Fila
51' Tureček
59' Pešek
67' Tonbul
78' Křehlík
80' Tonbul
82' Peřina
89' Piško
J. Dostál – T. Matoušek (60. Vyhlíd), Zavadil, Tiahlo, Fulnek – Cupák, Houser (75. Dočkal) – M. Jaroň (75. Chukwudi), Kudela, Jeleček – Chwaszcz
Na lavičce: Gergela, Stoklásek, Červenka, Goncalves
Trenér: Bronislav Červenka
Soukup – T. Svoboda, Vedral, Tonbul, Chytrý (73. Peřina) – A. Pešek, Lacko – Fila (61. Křehlík), Tureček (83. Piško), Selnar (61. Ogiomade) – Araujo-Wilson (73. Tall)
Na lavičce: Jágrik, Franěk
Rozhodčí: Opočenský – Šafránková, Pfeifer • Stadion: Stadion Jožky Silného • Diváci: 856

Utkání odstartovalo ve vysokém tempu. První velkou příležitost promarnil domácí Cupák, který si ve vápně zpracoval přetažený centr, se střelou k levé tyči si ale Soukup věděl rady. Vysočina zahrozila o pár chvil později, kdy po nepovedené standardce pokračovala její aktivita, kterou završil kapitán Vedral zakončením k pravé tyči. Dostál ho vytáhl mimo branku parádním zákrokem rukou.

Ofenzívní přestavení pokračovalo. Balon propadnuvší na svou osobu Lacko ve třinácté minutě sklepával pod sebe na Turečka, jehož rána proletěla vysoko nad břevnem. Bezbrankové skóre měl v úmyslu zlomit ve 26. minutě Jaroň, když se schoval za obranou a doputoval k němu centr, střelu z voleje levačkou však usměrnil nad branku.

Skóre střetnutí otevřela mírně favorizovaná Vysočina. Smolný okamžik prožil Adam Houser, domácí středopolař měl ve 33. minutě v plánu odvrátit střílený centr zleva, ale balon nešťastně nasměroval k levé tyči mimo dosah gólmana. Kroměříž mohla bleskově odpovědět, jenže tvrdou střelu z vápna vyrazil Soukup reflexivně pravou rukou a možným dorážkám zabránil perfektní prací před brankovou čárou Tonbul.

Domácí dosáhli kýženého vyrovnání okamžitě po návratu z kabin. Na střed dostal přihrávku Michal Cupák, z hranice vápna vypálil nechytatelnou dělovku pod břevno a brankář Soukup se za míčem jenom ohlédl.

Hanácká Slavia dostala od protihráčů skvělou příležitost dokonat obrat poté, co soupeř dohrával v devíti bez vyloučených obránců Tonbula s Piškem, avšak fotbalisté Kroměříže početní převahu nabídnutou v závěrečných minutách nevyužili. V největší příležitosti střídající Dočkal místo prázdné brány trefil pouze boční síť.