05.04.2018 | Lukáš Švéda | Rozhovory

Chyběl tomu jen gól, zamrzelo sokolovského Čiháka

Sokolov – Baník stále na jaře čeká na první vítězství. V domácím střetnutí proti Pardubicím mu nechybělo moc, aby na něj dosáhl. Stačilo proměnit některou z několika vyložených šancí. To byl podle sokolovského obránce Adama Čiháka hlavní důvod, proč baníkovci jen remizovali 0:0. Dvaadvacetiletý hráč se po několikaměsíčním zranění vrátil do sestavy a za každý odehraný zápas je rád.

Adame, jak těžké bylo se připravovat na další zápas po debaklu v Táboře?
Nebudu lhát, určitě ještě na začátku týdne jsme poslední zápas dostávali z hlavy.

A jak jste se připravovali na Pardubice?
V týdnu jsme trénovali nějaké situace a myslím si, že jsme je do utkání dokázali přenést a plnili je.

Adam Čihák

Tým: FK Baník Sokolov
Narozen: 13.04.1995
Pozice: Obránce
Předchozí působiště: Plzeň

Nakonec jste ke třem bodům asi měli blíž než soupeř…
Bohužel jsme gól nedali. V prvním poločase jsme se ještě oklepávali a Pardubice na nás vlétly, ale neměly žádnou šanci. Druhý poločas jsme naprosto ovládli a je škoda, že jsme nějak ten jeden gól do brány nedotlačili. Létalo to v malém vápně, ale prostě nám to tam nepadlo.

Byl ten nevstřelený gól tedy jedinou kaňkou na vašem výkonu?
Já si myslím, že ano. S klukama jsme se o všechno prali, ve druhém poločase určitě. Je to škoda, protože chyběl jenom ten gól.

Určitě jste chtěli doma vyhrát, ale to se nepodařilo a na výhru stále čekáte. Vnímáte na sobě nějaký tlak?
Není to samozřejmě příjemné, ale na druhou stranu nemůžu říct, že by nás to nějak svazovalo. Věřím tomu, že výhra brzy přijde. Pokud si udržíme takovou bojovnost, podobné výkony, tak se to musí zlomit. A věřím, že už ve Znojmě ty tři body urveme.

Proti Pardubicím jste nastoupil ve stoperské dvojici, v minulém utkání ve středu zálohy. Co je vám bližší?
Trenér mi říkal, že jsem pro něj univerzál, ale já jsem odmalička stoper, takže když si mám vybrat, je mi určitě bližší post stopera.

V Táboře jste také poprvé v sezóně skóroval, i když branka nic neřešila. Potěšila vás vůbec?
V první řadě musím říct, že jsem po sedmi měsících nastoupil poprvé v základní sestavě v ligovém utkání, takže jsem byl hlavně šťastný za tohle. Jsem zdravý, jsem rád, že hraju, a jsem samozřejmě rád za každý gól. Ale zápas skončil 1:5, takže v tom žádnou euforii nehledejte. Hned jsem vzal míč a běžel na půlku.

45' Končal
42' Jeřábek
90' Kovář
Belaň – Strada, Čihák, Mráz, Končal – Hlavatý (86. O. Ševčík), Jakub Dvořák II. – Rychnovský (55. Kosak), Glaser, Přeučil – Silný (65. Vávra)
Na lavičce: Bolek, Čermák, Mejdr
Trenér: Vítězslav Hejret, Pavel Horváth
Knobloch – Prosek, Kopřiva, Šejvl, T. Čelůstka – Kovář (90+1. Látal), Jeřábek, Řezníček, Mužík (73. D. Novák) – P. Černý, Petráň (88. Huf)
Na lavičce: Šmíd, Lněnička, Sokol, Fousek
Trenér: Jaroslav Novotný, Jiří Krejčí
Rozhodčí: Klíma – Ratajová, Kotalík • Stadion: Stadion FK Baník Sokolov • Diváci: 630