08.09.2018 | Pavel Kortus | Rozhovory

Českým Budějovicím přišla pauza vhod, mužstvo zasáhla střevní viróza

Foto: dynamocb.cz
České Budějovice – Už před posledním utkáním v Pardubicích zasáhla část kabiny Dynama střevní viróza, která se rozšířila i po zápase. I proto přišla Jihočechům reprezentační pauza vhod. Kromě doléčení nemocí a šrámů se tým trenéra Horejše musí v tréninku obejít i bez dvojice reprezentantů do jednadvaceti let. Černobílí budou chtít v dalším duelu proti Vítkovicím navázat na dobrý vstup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Poslední utkání před reprezentační přestávkou prohráli českobudějovičtí fotbalisté v Pardubicích 0:2, ale konečný výsledek příliš neodpovídá tomu, co se Pod Vinicí odehrávalo. „Chtěli jsme být aktivní od první minuty, abychom dostali soupeře pod tlak. To se nám dařilo. Hra byla dobrá, kluky jsem za ni také pochválil. Bohužel jsme nevstřelili žádný gól, proto jsme si neodvezli ani bod. Šance jsme na to měli, situace jsme ale neřešili dobře. Pardubice nás pak z ojedinělého brejku potrestaly, výborně jim zachytal brankář Knobloch. Na body jsme určitě měli, takže nás porážka mrzí,“ vrací se k prohře na východě Čech trenér David Horejš.

I přes poslední neúspěch se Dynamu vstup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY povedl. Po sedmi kolech mají černobílí patnáct bodů a jsou na druhé příčce tabulky. „Ano, jsme spokojeni, ale zůstáváme nohama na zemi. Aktuální pozice si vážíme, ale nepřeceňujeme ji. Do každého zápasu půjdeme s maximálním nasazením a touhou po vítězství. Chceme se nadále prezentovat atraktivním fotbalem, který se divákům líbí. Budeme makat dál a věřím, že budeme pokračovat v dobrých výkonech,“ ujišťuje jednačtyřicetiletý trenér.

Vzhledem k nabitému programu přišla Jihočechům přestávka vhod. Dva anglické týdny za sebou však nejsou jediným důvodem, proč na Střeleckém ostrově pauzu vítají. „Už před zápasem v Pardubicích dostali čtyři hráči střevní virózu, další čtyři skolila nemoc po zápase. Hráči se postupně vrací do tréninku, takže jsme za dva týdny volna rádi,“ vysvětluje bývalý ligový obránce. Do tréninku už se naplno zapojují i Róbert Kovaľ a Lazar Sajčič, tedy dva rekonvalescenti. Drobnější šrámy léči Adrián Čermák a Petr Javorek, který má po rázové vlně do konce týdne nařízený klid.

S týmem aktuálně netrénují ani dva reprezentanti do jednadvaceti let. Jindřich Staněk a Matěj Helešic přispěli svými výkony k výhře lvíčat v San Marinu 2:0. Staněk i Helešic odehráli celé utkání a společnými silami udrželi čistý štít a zároveň českou naději v kvalifikaci na EURO.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA má za sebou sedm kol, tedy necelou čtvrtinu. Co odhalil úvod soutěže? „Potvrdilo se, že je to ohromně vyrovnaná soutěž. Týmy, které v minulé sezoně hrály o sestup, jsou nyní v horní polovině tabulky. Mám na mysli Ústí nad Labem, Vítkovice nebo Varnsdorf. Naopak třeba Třinec má jenom bod. Bude to boj. Exligové celky Jihlava a Brno mají vysoké ambice, my chceme hrát také nahoře. Do každého zápasu půjdeme naplno,“ uzavírá trenér David Horejš.