včera | Filip Lefenda | Zápas

Opava i přes herní převahu Sokolovu gól nevstřelila, zápas skončil remízou

Foto: Tomáš Bouda (fksokolov.cz)
Opava – Zápas, který měl jasného favorita, avšak nikoliv vítěze – to byl duel 4. kola Fortuna národní ligy mezi Opavou a Sokolovem. Domácí celek byl po většinu utkání více na míči, brankáře Belaně však nepřekonal. Baník hrozil jen sporadicky, a tak po konečném hvizdu slavil získaný bod, jako kdyby na půdě aspiranta na postup do nejvyšší soutěže zvítězil.
bez branek
bez branek
39. Zapalač
16. Glaser
20. Mráz
51. Přeučil
67. Čihák
85. Kosak
90. Belaň
90. Končal
Sestavy
Fendrich – Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Schaffartzik – Kayamba (82. Puškáč), Jursa, Zapalač (67. Zavadil) – Smola (74. Jurečka), Kuzmanović
Trenér: Roman Skuhravý
Belaň – Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Čihák (74. Tůma) – Kosak, Glaser, Machek, Strada – Jakub Dvořák II. (68. Končal) – Přeučil (58. A. Ševčík)
Trenér: Vítězslav Hejret, Pavel Horváth
Rozhodčí: Nenadál – Vodrážka, Hock • Stadion: Městský stadion Opava • Diváci: 2657

Komentář

První vážnější možnost si Opavští vypracovali ve 14. minutě. To rozehrával Zapalač rohový kop, kterým našel Smolu a ten mohl otevřít skóre. Jeho hlavička však zamířila těsně vedle levé tyče a Sokolovští si tak mohli pořádně oddechnout. O dvanáct minut později spálil tutovku domácí Jursa. Toho našel přihrávkou pod sebe Kayamba, prvně jmenovaný ale z dobré pozice trestuhodně přestřelil.

Ve druhém poločase zahrozili žlutomodří po ose Kayamba – Kuzmanovič – Žídek. Posledně jmenovaný ale zamířil hlavou nad horní tyč. V 70. minutě spálil Slezský FC další gólovku. Jursa obešel před velkým vápnem jednoho z protihráčů, zasekl si balón a následně vypálil. Jeho přízemní dělovku vytěsnil Belaň s vypětím sil na rohový kop. Z toho však takříkajíc nezapršelo.

Na začátku poslední desetiminutovky o sobě dali vědět i hosté. Střídající Končal našel osamoceného Adama Ševčíka, který byl zcela osamocený před gólmanem Fendrichem. V ideální pozici ovšem zakopl, a tak se Sokolov z branky neradoval.

Sudí Nenadál v závěru nastavil hned šest minut nad rámec základní hrací doby, Opavští toho ale ke vstřelení vítězné branky nevyužili. Oba soupeři se tak rozešli bez branek, což určitě bere lépe Sokolov, pro který je získaný bod zlatým. Opava naopak na domácí půdě dva body jednoznačně ztratila.