07.08.2016 | David Panuška | Zápas

Žižkov se do Fotbalové národní ligy vrátil remízou s Táborskem

Praha – Po roční odmlce odehrála Viktoria Žižkov utkání Fotbalové národní ligy. V prvním kole přivítala na domácím hřišti celek ze Sezimova Ústí, Táborsko. Viktorka byla v utkání o něco aktivnějším týmem, ale nakonec doma uhrála pouze remízu. O výsledku 1:1 rozhodl hned úvod zápasu.
18' Volek
8' Ciku
51' Urbanec
85' Opluštil
68' Cíferský
81' Ciku
Hrubeš – Hašek, Opluštil, Pimpara, Šandera – Krystan (79. Trýzna), Eliáš, Podrazký (71. Gebert) – Urbanec, Dočekal, Volek (63. Klán V.)
Toma – Landovský, Mráz, Cíferský, Hanzlík – Nešický (61. Presl), Kučera (78. Kalvach), Džafič, Ciku, Traore – Mrázek
Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Poživil • Stadion: Seifertova ulice • Diváci: 1895

Tým trenéra Zdeňka Haška vstoupil do ligového ročníku skvěle. Hrál aktivně, tlačil a vytvářel si šance. Ve druhé minutě to zkoušel šajtlí z levé strany Vojtěch Šandera, ale jeho pokus skončil jen těsně nad brankou. I tak si levý obránce Viktorky vysloužil potlesk z tribun. První útok Táborska v utkání měl ovšem fatální následky. Elvist Ciku dostal míč do vápna a střelou z levé strany se mu s pomocí tyčky povedlo překonat brankáře Karla Hrubeše. Viktoria se ovšem nevzdávala a trpělivě pokračovala. Z hranice vápna to zkoušel Josef Eliáš, ale jeho ztečovaná rána skončila jen vedle pravé tyčky.

Následná akce ovšem již brankou skončila. V osmnácté minutě byl do vápna poslán míč, který Peter Mráz nedokázal odvrátit, míč propadl až na zadní tyčku, kde se hlavičkou dokázal prosadit Zdeněk Volek. Sice pokračovala aktivní hra Viktorky, ale ta se do žádné větší střelecké pozice ve zbytku poločasu nedostala.

Druhý poločas už nenabídl tolik aktivního fotbalu od domácího celku, ale i tak jsme viděli dost zajímavých šancí. Například dvě v pětapadesáté minutě. Nejdříve neuspěl ve vápně Miroslav Podrazký, kterého skvěle vychytal Toma. Na druhé straně zahodil obrovskou příležitost také Tomáš Mrázek, kterému se střelou nepovedlo po zemi překonat brankáře.

Ve dvaasedmdesáté minutě to zkoušel opět Mrázek, ale střelu z voleje nasměroval jen nad branku Hrubeše, a tak mohli jít do vedení domácí. Po rohovém kopu z levé strany se několik hráčů pokoušelo prostřelit val hráčů před gólmanem, ale ani jeden pokus neprošel skrz obránce. V posledních třech minutách měla opět Viktorka dvě velké šance. Nejdříve centroval do branky Tomáš Dočekal a brankář Toma musel tento pokus vyrážet na roh. V poslední minutce základní hrací doby pak parádně pálil Jakub Trýzna, kterého opět vychytal slovenský brankář. Rodák z Martina si poradil i s následnou hlavičkou Václava Klána. Body se tak v Seifertově ulici dělily.

David Oulehla (FK Viktoria Žižkov):
„Na úvod jsme přivítali opravdu těžkého soupeře. Je to kompaktní mužstvo, hraje spolu delší dobu a před ročníkem udělali minimum změn. Věděli jsme, že hrají skvěle ve středu hřiště a na křídlech. Do utkání jsme vstoupili výborně, prvních deset minut jsme soupeře přehrávali. Hráli jsme aktivně, nepustili jsme soupeř do ničeho. Naopak vstup do druhého poločasu byl pro náš špatný a soupeř nás ve všem přehrával. Ovšem v posledních minutách jsme byli lepší, mohli jsme rozhodnout, což se ale nakonec nepovedlo. Bod bereme.“

Petr Frňka (FC MAS Táborsko):
„Abych řekl pravdu, jsem z výsledku utkání zklamaný. Chtěli jsme na Viktorce vyhrát, což bylo v našich silách, ale prošustrovali jsme to. Naše hra v prvním poločase byla špatná a zbytečně jsme se dostávali pod tlak. Ve druhém poločase jsme hráli mnohem lépe a na pressing jsme byli připraveni. Z naší strany bylo vidět hodně nepřesností. Čekal bych více gólovek. Výkon se mi nelíbil.“