06.08.2016 | Lukáš Švéda | Zápas

Dramatický závěr duelu Sokolova s Vlašimí přinesl remízu 2:2

Sokolov – Vlašim předvedla na západě Čech velmi kvalitní výkon, díky kterému mohli Středočeši pomýšlet na zisk tří bodů. Jenže ve stoprocentních příležitostech většinou zklamali. Své vedení z 10. minuty ztratili ve 27. minutě. Domácí pak zápas dokázali osm minut před koncem otočit, ani oni ale svůj náskok neudrželi.
27' Vondráček
82' Přeučil
10' Janda
87' Tusjak
63' Klusák
79' Ševčík
91' Medveděv
58' Frizoni
83' Vyhnal
Jakub Dvořák I. – Mejdr, Ševčík, Vondráček, Jakub Dvořák II. – Sadílek, Vrtělka, Machek (85. Medvěděv) – Glaser (58. Klusák) – Provod (74. Strada), Přeučil
Vorel – Breda, Kavka (85. Jícha), J. Štochl, Vondra – Janda (80. Reiter), Tarczal, Hašek, Frizoni (58. Tusjak) – Vyhnal, Nečas
Rozhodčí: Berka – Kubec, Kožár • Stadion: Stadion FK Baník Sokolov • Diváci: 600

Pokud nový sokolovský kouč Jiří Dreiseitl sliboval před začátkem sezóny větší atraktivitu zápasů Baníku, takový průběh prvního ligového zápasu zřejmě nečekal. Stejně jako jeho vlašimský protějšek Martin Hašek, také on výrazně omladil kádr ve snaze nabídnout pohlednější fotbal. A oba týmy se ve vzájemném měření sil postaraly o zajímavou podívanou.

Na západě Čech se žádné úvodní oťukávání nekonalo. Po deseti minutách zápasu si domácí gólman Dvořák I. neporozuměl se stoperem Vondráčkem, míč získal Vyhnal, naservíroval jej Ladislavu Jandovi a ten měl celkem snadnou úlohu – 0:1. Sokolovští v této fázi hry moc zajímavého nevyprodukovali, střela Přeučila z přímého kopu postrádala gólové parametry. To střela Filipa Haška na druhé straně byla o poznání nebezpečnější, ale gólman Baníku vytasil povedený zákrok. V 25. minutě se domácí tým radoval z vyrovnání, jenže Ševčíkova branka nemohla být kvůli ofsajdu uznána.

Sokolovské to však mrzet nemuselo. O dvě minuty později nacentroval Glaser od levé lajny, Zbyněk Vondráček lízl míč ke vzdálenější tyči a Vorel byl bez šance – 1:1. Domácí rázem ožili, ale zchladit je mohla dělovka vlašimského Tarczala, díky které musel Dvořák znovu skvostně zasahovat. V závěru poločasu se individuální akcí domácím fandům uvedl Provod, ale poté obstřeloval jen vedle.

Středočeši působili sehranějším dojmem a také ve druhém poločase se dobrými akcemi dokázali pravidelně dostávat do ohrožení sokolovské brány. V 62. minutě si na přihrávku mezi obránce naběhl Pavel Vyhnal, ale ztroskotal na vynikajícím Dvořákovi. Ten musel být během druhé půle permanentně ve střehu, neboť obrana Baníku čelila řadě nebezpečných akcí. Jednou z nich byl i povedený trestný kop v podání Kavky, Dvořák míč vyškrábl nad břevno. O pár minut později zlikvidoval Dvořák obrovské šance Haškovi i Tarczalovi, a to během několika málo vteřin. Tlak Vlašimi gradoval až do 70. minuty, kdy pospíchal sám na bránu Vyhnal, ale opět si vylámal zuby na Dvořákovi.

Minuty ubíhaly a zdálo se, že domácí všemi silami udrží alespoň nerozhodný výsledek. Ovšem pak přišla 82. minuta, kdy se za záda hostujících obránců dostal Vojtěch Přeučil a zkušeně podél Vorla poslal Baník do nečekaného vedení 2:1. Fotbalová spravedlnost však zaúřadovala po pěti minutách, když na konci útočné akce hostů byl střídající Luboš Tusjak, jenž povedenou střelou zpoza vápna namířil balón přesně k tyči a stanovil konečný stav utkání na 2:2.