07.08.2016 | Filip Lefenda | Zápas

Varnsdorf porazil rozdílem třídy Pardubice a je lídrem Fotbalové národní ligy

Varnsdorf – Na závěr nedělního programu se ve Varnsdorfu představily Pardubice, na svůj vstup do letošní sezóny ale šestý celek loňského ročníku v dobrém vzpomínat nebude. Severočeši se po vítězném prvním poločase dostali krátce po změně stran do početní výhody, kterou bezezbytku využili. Varnsdorf nakonec zdolal Pardubice jednoznačně 3:0 a díky dobrému skóre je po neúplném prvním kole vedoucím týmem soutěže.
21' Jakubov
49' Daníček (pen)
86' Houser
70' Zbrožek
18' Zavadil
48' Zavadil
60' Jeřábek
Samoel – Zieris, Filip, Neuberg – Durdević (84. Houser), Knejzlík, Daníček, Richter (80. Fotr), Zbrožek – Rys, Jakubov (77. Beránek)
Knobloch – Prokopec (46. Kayamba), Jedlička, Řezníček, Pospíšil – Kudrna, Ladra (64. Kim), Zavadil, Jeřábek – Fousek (56. Kovář), Petráň
Rozhodčí: Váňa – Černý, Fišer • Stadion: Městský stadion v Kotlině • Diváci: 952

Úvodní dvacetiminutovka toho na severu Čech příliš nenabídla, k vidění byly maximálně rohové kopy, ze kterých však, lidově řečeno, nezapršelo. Jiné už to bylo ve 21. minutě, kdy po centru z rohu hrací plochy dostal brankář Knobloch míč mimo vápno, Varnsdorfští jej však dokázali ihned vrátit zpět k Alexanderu Jakubovovi, který tvrdou střelou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre zápasu.

Pardubice se po inkasované brance snažily o odpověď, vědět o sobě dával zejména Řezníček, jehož dva pokusy v krátkém sledu otestovaly Samoelovu pozornost. Se závěrem poločasu se Východočeši dostali ještě ke dvěma rohovým kopům, s jejich rozehráním ale nenaložili nikterak nebezpečně. Do šaten tak šli spokojenější domácí.

Jestliže o přestávce v pardubické kabině spřádali plán, jak výsledek otočit ve svůj prospěch, čáru přes rozpočet udělala hostům 48. minuta. Zavadil viděl za svůj zákrok druhou žlutou kartu a odporoučel se hodně předčasně do sprch. Následný pokutový kop navíc proměnil dloubákem Nikolas Daníček a Varnsdorf rázem vedl o dvě branky.

V 53. minutě se stejný hráč prodral do vápna, kde mohl vybídnout ke skórování osamoceného Durděviče, k přihrávce se ale nakonec nedostal. Na druhé straně se o pár minut později zkoušel prosadit lobem Řezníček, jeho záměr ale úspěch neslavil. V 66. minutě se po rohu dostal k hlavičce Jakubov a Knobloch musel předvést pozorný zákrok. Samoela pro změnu protáhl chvíli poté Petráň.

Dvacet minut před koncem čisté hrací doby kopaly Pardubice standardku, míč ale doputoval jen do rukavic domácího brankáře. V 78. minutě zahrozil střídající Beránek, jenž svůj pokus namířil jen těsně vedle tyče pardubické svatyně. Stav se tak měnil až v 86. minutě, kdy dal definitivní podobu varnsdorfskému vítězství Adam Houser. Domácí hráč byl na konci rychlého přečíslení čtyřech proti dvěma a vytěžil z dobré přihrávky Daníčka. Více už se toho na severu Čech nestalo.