27.08.2016 | David Záruba | Zápas

Pardubice odmítly v závěru výhru a se Sokolovem se rozešly smírně

Pardubice – Bojovné utkání Pardubic a Sokolova skončilo dělbou bodů za remízu 1:1. S konečným výsledkem mohli být o trochu spokojenější hosté, kteří sice byli v prvním poločase lepší, ale ve druhé půli přestáli tři solidní šance Východočechů. Výhru Pardubic měl deset minut před koncem na kopačce Petráň, jenže odkrytou branku přestřelil.
10' Fousek
33' Provod
77' Medveděv
Knobloch – Přibyl, Zavadil, Jeřábek, Jedlička – Pospíšil (72. Bláha), Řezníček, Kudrna, Fousek – Kayamba (46. Petráň), Ladra (87. Huf)
Belaň – Mejdr (69. Medvěděv), Ševčík, Vondráček, Jakub Dvořák II. – Strada, Machek, Sadílek, Provod (56. Průcha) – Glaser (80. Boček), Přeučil
Rozhodčí: Mrázek – Podaný, Poživil • Stadion: Stadion Pod Vinicí • Diváci: 612

Utkání začalo pěkně zostra a už ve třetí minutě měl velkou šanci Přeučil, ale Knoblocha z deseti metrů neprostřelil. To první střela domácích na branku gólem skončila. Adam Fousek se postavil k přímému kopu z 25 metrů a míč zakroutil náramně pod horní tyč – 1:0. Srovnání měl ve 25. minutě na hlavě Přeučil, ale tentokrát těsně minul branku.

Pardubice odpověděly dvěma dalekonosnými střelami Jedličky a Kayamby, po kterých měli pořadatelé co dělat, aby míče za areálem našli. Nicméně Sokolov se dostával stále více do hry a ve 33. minutě slavil zasloužené vyrovnání. Lukáš Provod prošel snadno středem hřiště a z hranice vápna vypálil po zemi přesně k bližší tyči – 1:1.

I ve druhé půli bylo od hvizdu na co koukat. Nový muž na hřišti Petráň dostal míč na vápno a levačkou o kousek přestřelil. Do totožného místa za chvíli pálil i Kudrna, kterému parádně sklepl Fousek. Sokolov se připomněl sérii rohů, ale standardní situace obecně příliš nevycházely ani jednomu ze soupeřů.

Možná vítězný gól měl na kopačce v 80. minutě Petráň, který však branku, ve které chyběl vyběhnutý brankář Belaň, trestuhodně přestřelil. Pardubice tlačily i nadále, ale proti zformované obraně Sokolova to měly těžké a žádnou vážnější šanci si už nepřipravily. Změnu remízového stavu nepřinesl ani krátký nápor hostí v závěru.