27.08.2016 | Věra Novotná | Zápas

Táborsko bere všechny tři body, dvakrát se trefil Traore

Sezimovo Ústí – Celkem pět branek viděli fanoušci, kteří v sobotu v podvečer zavítali na fotbalový stadion Táborska. Jihočeši díky dvěma trefám Traoreho a jedné brance Džafiće přehráli Třinec 3:2. Hosté ještě v závěru utkání sahali po vyrovnání, ani proti deseti už ale třetí branku nepřidali.
33' Traore
42' Džafič
67' Traore
45' Bedecs (pen)
83' Motyčka
37' Kalvach
47' Mrázek
84' Traore
90' Traore
33' Ižvolt
93' Motyčka
Toma – Landovský, Nešický, Džafić, Ciku (80. Dordević) – Kalvach, Cíferský, Mráz, Mrázek – Hanzlík, Traore.
Paleček – Vengřinek, Malcharek, Janoščín, Hošek – Janošík (61. Stříž), M. Čelůstka, Bedecs, Ižvolt (70. Málek) – Krišto, Motyčka.
Rozhodčí: Severýn – Melichar, Myška • Stadion: Sportovní areál Soukeník • Diváci: 516

Prvních několik minut nepřineslo žádnou zajímavou akci. Oba týmy se spoléhaly na taktický fotbal a zkoušely přelstít obranu soupeře dlouhými balóny. Jak ale ukázaly následující minuty, možná to byl taktický plán, který zněl: „uspat soupeře“.

K první větší šanci se dostali třinečtí fotbalisté v 10. minutě, ale obránce Ciferský byl pohotový proti razantní hlavičce jednoho z domácích hráčů. O deset minut později zahrozil Třinec opět centrovaným balónem, ale opět skvěle zasáhl obránce Ciferský. Po prvních vlažných dvaceti minutách nastaly ty pravé gólové hody.

Ačkoliv byli hosté prvních pětadvacet minut aktivnějším týmem, byli to Táborští, kteří se radovali z první branky. Z rychlého brejku dokázal ve 33. minutě pohotově zakončit Benjamin Ibrahim Traore. Neuběhlo ani deset minut a Adnan Džafić dostal po nenápadném centru Táborsko do dvoubrankového vedení. V poslední minutě prvního poločasu však zahrál domácí Mrázek v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Imrich Bedecs.

Druhá půle přinesla několik příležitostí, které ale ani jeden z týmů nedokázal využít. Hosté mohli vyrovnat z dalšího rychlého brejku a domácí si na druhé straně mohli pojistit vedení standardní situací. Do 65. minuty tak neměli diváci moc příležitostí, aby pochválili hru jednoho či druhého celku. To se však změnilo o dvě minuty později, kdy táborské příznivce rozjásal Benjamin Ibrahim Traore střelou zpoza vápna, a zapsal si tak již druhý zásah v dnešním utkání.

Závěr klání přinesl další gólovou akci hostí a Táborsko se ještě v 84. minutě muselo strachovat o výsledek. Třineckým vykřesal naději Martin Motyčka, který skóroval po rohovém kopu. Hosté díky této trefě zaveleli k útoku a snažili se využít výhody jednoho muže v poli navíc poté, co dostal v rychlém sledu dvě žluté karty Traore, který tak trošku pokazil své vystoupení v duelu. Táborští však dokázali těsný stav uhájit, a tři body tak zůstaly doma.