27.08.2016 | Michal Chadim | Zápas

Nerad dvěma góly rozhodl o vítězství Baníku v regionálním derby proti Frýdku-Místku

Ostrava – V rámci čtvrtého kola Fotbalové Národní ligy se na Městském stadiónu v Ostravě Vítkovicích postavili proti sobě hráči domácího Baníku Ostrava a hostujícího Frýdku-Místku. Diváci se tak i v druhém domácím utkání Baníku dočkali dalšího regionálního derby, které od prvních minut ovládli hráči v bílých dresech. O vítězství Baníku se postaral dvěma góly Petr Nerad. Za hosty dokázal už jen korigovat v posledních sekundách zápasu Oldřich Byrtus.
16' Nerad
57' Nerad
93' Byrtus
33' Zápotočný
45' Nerad
79' Matěj
54' Byrtus
64' Blažek
65' Šichor
71' Literák
Vašek – Sus, Zápotočný Pokorný, Hučko – Hlinka (71. Matěj), Chvěja (84. Lischka), Lupták, Nerad – Stáňa (75. Helešic), Urgela.
Prepsl – Byrtus, Literák, Klabník, Švrček – Hykel, Berežný, Šichor, Petrović (68. Slaninka), Willwéber – Vyskočil (29. Blažek).
Rozhodčí: Příhoda – Kubec, Hájek • Stadion: Městský stadion Ostrava-Vítkovice • Diváci: 5109

Již od prvních minut na hřišti bylo zřejmé, kdo bude v utkání mezi Baníkem a Frýdkem-Místek lepším týmem. Domácí hráči byli aktivnější a hosty během prvního poločasu téměř do ničeho nepustili. Trápili se ale dlouho v koncovce, bránu Prepsla ohrozili poprvé až v sedmnácté minutě a to hned úspěšně. K míči se dostal na pravé straně Petr Nerad, který střelou na protější tyč překonal hostující brankáře.

Hosté během prvního poločasu zahrozili jen jedinkrát, a to zásluhou Andrija Petroviće, který ale tváři v tvář proti Vaškovi neuspěl. Když už se neprosadili podruhé ani domácí, odcházeli hráči do šaten stavu 1:0 pro domácí tým.

Druhý poločas začal v podobném tempu, jako ten předcházející. Ostravští fotbalisté se drželi častěji u míče a snažili se na polovině hostí prosadit kombinační hrou. Stejně ale jako v první polovině většinu jejich akcí zastavila nepřesná přihrávka. V sedmapadesáté minutě přišla opět velká chvíle Petra Nerada, který přesnou střelou k levé tyči nedal frýdeckému gólmanovi šanci. Ten se natahoval, co mohl, ale cestě míče do branky zabránit nedokázal. V závěru druhého poločasu se domácí do útoku příliš nehrnuli a soustředili se na protiútoky.

Hostujícím hráčům se tak na hřišti otevřelo více prostoru. Největší šanci měl v závěru Martin Slaninka, který ale branku v ideální pozici netrefil. Doslova v poslední vteřině zápasu dokázal snížit frýdeckomístecký Oldřich Byrtus, ihned po jeho gólu totiž rozhodčí ukončil zápas. Baník tak vyhrál potřetí v řadě a vyhoupl se na čelo tabulky.