10.09.2016 | Petr Komárek | Zápas

Prostějov znojemskou okurku neutrhl, doma neskóroval a padl o dvě branky

Prostějov – Na bod ze zápasu s Frýdkem-Místkem prostějovští fotbalisté nenavázali. Doma proti Znojmu sice mohli jít do vedení, velkou šanci ale nevyužili a sami poté inkasovali z penalty. Po hodině hry navíc kapitulovali podruhé a s nulou v kolonce vstřelených branek prohráli s jihomoravským celkem 0:2.
28' Njire (pen)
69' Klíma
84' Sus
45' Rybička
49' Motal
87' Klíma
90' Šumbera
92' Bartolomeu
Kofroň – Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář (77. Rus) – Štrombach (77. Píchal), Petržela (69. Šteigl), Fládr, Langer – Nekuda, Chwaszcz
Doleček – Helísek, Svozil, Odehnal, Cihlář – Nepožitek (79. Šumbera), Motal, Javůrek (46. Bartolomeu), Njire, Urbančok – Rybička (63. Klíma)
Rozhodčí: Berka – Vlček, Kožár • Stadion: Stadion Za Místním nádražím • Diváci: 740

První vážnější akci předvedlo v šesté minutě Znojmo. Na centr Helíska si naskočil Jan Javůrek a hlavou o několik decimetrů prostějovskou branku minul. O dvě minuty později si velmi slibnou možnost vypracovali Hanáci. Petr Nekuda postupoval s míčem po pravé straně vápna a jeho střelu na bližší tyč musel Jiří Doleček vytěsnit na roh.

Neproměněná příležitost mohla domácí fotbalisty mrzet. Ve 28. minutě se do pokutového území pokusil z pravé strany proklouznout Njire a podle soudu rozhodčího ho již v něm fauloval levý obránce Pančochář. Znojemští tedy měli k dispozici penaltu. Její exekuce se ujal sám postižený Stijepo Njire a neomylně poslal balon do protipohybu Kofroně.

Chvíli nato mohl druhou trefu hostů přidat Nepožitek, po přihrávce Rybičky ale mířil pouze do gólmana. Na druhé straně pálil ve 36. minutě z voleje těsně mimo Štrombach. Chvíli před koncem první půle se penalty dožadoval také Prostějov. Sudí ji ovšem za zákrok Cihláře na Nekudu nenařídil.

V 54. minutě se krásnou ranou z dálky prezentoval střídající Bartolomeu a o kousek minul levou šibenici domácí svatyně. Za Prostějovské měl srovnání na noze Chwaszcz, jenže z dobré pozice vystřelil příliš slabě a brankář balon lapil. V 69. minutě se skóre přeci jen měnilo, podruhé však udeřilo Znojmo. Njire z volného kopu nacentroval přímo na nabíhajícího Jiřího Klímu, jenž po šesti minutách pobytu na hřišti zakončil přesně ke vzdálenější tyči.

Prostějovští se už nezmohli ani na snížení, Jihomoravané zase při další šanci Klímy odmítli tříbrankový náskok. Mrzet je to však nemuselo, z Hané si po výhře 2:0 odvezli všechny body.