10.09.2016 | Josef Janda | Zápas

Táborsko ztratilo vítězství proti Frýdku-Místku v posledních okamžicích utkání

Sezimovo Ústí – Duel mezi Táborskem a Frýdkem-Místkem nakonec vítěze nepoznal, i když domácí měli většinu zápasu hru pod kontrolou. V první půli byli lepším celkem a vyhráli ji 2:1. Po přestávce už se hosté zlepšili a posledních deset minut sahali po vyrovnání. Zásahu na 2:2 se nakonec dočkali, když se v 88. minutě trefil k tyči Oldřich Byrtus. Táborsko si tak třetí vítězství v třetím domácím utkání nepřipsalo.
25' Ciku
45' Džafič
38' Šumský
88' Byrtus
48' Javorek
28' Hykel
35' Byrtus
40' Švrček
Toma – Cíferský, Hanzlík, Mráz, Landovský (90+1. Navrátil) – Ciku (87. Fulnek), Džafič, Kalvach, Nešický – Javorek (62. Presl), Mrázek
Prepsl – Klabník, Literák, Švrček, Byrtus – Willwéber, Berežný (46. Vyskočil), Šichor (75. Stratil), Hykel – Šumský, Petrović (56. Slaninka)
Rozhodčí: Adámková – Pochylý, Vodrážka • Stadion: Sportovní areál Soukeník • Diváci: 473

V první šanci hostů se objevil frýdecko-místecký kapitán Literák, jehož hlavička těsně minula branku. Obdobně si počínal v dresu domácích Džafić a vzápětí přidal nebezpečnou akci Nešický. Jeho centr si zpracoval na středu ideálně Tomáš Mrázek, který pálil do břevna. Hosté měli hodně problémů s Džafićem, nakonec se ale jako první trefil někdo jiný. Velkého tlaku domácích využil ke vstřelení vedoucí branky Elvist Ciku, který si naskočil na centr a hlavou nedal Prepslovi šanci.

Hosté se ihned po inkasované brance vrhli do útoku, ovšem také přitvrdili. Výsledkem byly tři žluté karty. Přece jen se ale frýdecko-místečtí fotbalisté dočkali vyrovnání. Hosté se poprvé dostali pořádně do vápna, odkud zakončil rychlou akci přesnou střelou Nikolas Šumský.

Když už se zdálo, že o vzruch se v závěru poločasu postarali Berežný s Landovským vzájemnou srážkou hlavami, přišel po jejich ošetření nejhezčí moment utkání. Nevídanou pumelici totiž poslal pod břevno Adnan Džafić, který si za svůj výkon v první půli branku zasloužil. Fanoušci si jeho výstavní gól užívali jak nikdy a Táborsko odcházelo do kabin šťastnější.

Druhý poločas začali hodně aktivně domácí, jen se jim nedařilo rychlé akce přetavit v potřebné zakončení. Táborsko kontrolovalo utkání a hlídalo náskok, natěšení diváci si tak gólovou podívanou jako v první půli neužili. Deset minut před koncem měl velkou šanci na vyrovnání Slaninka, jenže trefil jen blokujícího hráče. Toma zasáhl nohou také proti Stratilovi, jinak mohlo být pro domácí opět zle.

V samotném závěru se hosté přece jen vyrovnání dočkali. Nádherně k tyči se trefil Oldřich Byrtus, který měl na střelu až příliš prostoru. Táborsko tak remizovalo s Frýdkem-Místkem 2:2 a rozhodně nemohlo být s výsledkem spokojeno.

Petr Frňka (FC MAS Táborsko):
"Takové utkání se mi nehodnotí lehce. Soupeř hrál na brejky a standardky. Zaslouženě jsme šli do vedení a hra se vyvíjela podle našich představ. Frýdek-Místek se poprvé dostal za půlku a dal nám gól... Přesto jsme si vytvořili další příležitosti. Závěr utkání je pro mě obrovským zklamáním. Hráči dost nepochopitelně začali bránit výsledek. Nic takového jsem nechtěl! Měli jsme hrát aktivně a chtěli jsme využít toho, že hosté budou muset hru otevřít."

Miroslav Nemec (MFK Frýdek-Místek):
"Odehráli jsme hodně špatné střetnutí. Přesto jsme získali bod, tudíž jsme spokojení. Soupeř byl v první půli jasně lepší a neproměnil několik šancí. Po prohraném poločase jsme změnili rozestavení, což nakonec vedlo k úspěchu, kdy jsme v závěru krásnou brankou vyrovnali."