17.05.2015 | Zdeněk Kamínek ml. | Zápas

Ústí nad Labem po velké přetahované porazilo Sokolov, Melunović se blýskl hattrickem

Ústí nad Labem – K duelu 28. kola Fotbalové národní ligy přicestoval na sever Čech celek Sokolova. Oběma mužstvům v letošní sezóně již v podstatě o moc nešlo, a tak mohla hrát uvolněně. Na nedostatek branek si 486 diváků stěžovat nemohlo, v součtu bylo k vidění gólů sedm. Mezi tyčemi ústecké svatyně se poprvé od letošního třináctého kola, které bylo na programu v poslední říjnový den loňského kalendářního roku, představil Radim Novák. Do střetnutí v tuzemské druhé nejvyšší fotbalové soutěži od úvodního hvizdu v ústeckém dresu zasáhl poprvé Jakub Seidl. Arma nakonec porazila v nervy drásajícím souboji Baník 4:3, hlavní rozhodčí rozdal devět žlutých a jednu červenou kartu.
Statistiky
Branky: 58., 87. (pen.) a 89. Melunović, 29. Zeman – 53. a 68. Přeučil, 40. Kosak. Rozhodčí: Lerch – Pospíšil, Ratajová. ŽK: Zeman, Veverka, Seidl, Leibl, Martykán, Smola - Blažek, Šamánek, Vondráček. ČK: 85. Dřížďal (Sokolov). Diváci: 486.
R. Novák – M. Zeman, Seidl, L. Vaněk, Pícha – Martykán – F. Novotný (59. Krátký), Pavlata (59. Králík), Veverka, Leibl – Melunović.
Belaň – J. Blažek, Hofmann, Vondráček, Dřížďal – Kosak, Machek, Vrtělka, Urma – V. Přeučil (76. Kratochvíl), Jakub Dvořák II (80. Šamánek).
Diváci: 486

Do střetnutí Ústí nad Labem se Sokolovem vstoupili lépe hosté. V páté minutě kopali svěřenci Daniela Šmejkala už třetí rohový kop, na domácí defenzivu ale recept nenalezli. O šest minut později si větší brankovou příležitost vytvořili také Severočeši, dělovku Richarda Veverky i Michala Pavlaty obrana hostů zblokovala.

Ve dvacáté deváté minutě se diváci dočkali prvního gólu, když Jakub Pícha zahlédl přesným centrem v malém vápně nepokrytého Michala Zemana, který hlavičkou k levé tyči nedal Jaroslavu Belaňovi šanci.

Po vedoucí brance Ústí nad Labem se do tlaku dostal Baník. Po pátém rohu se dobrým důrazem v malém vápně prezentoval Jan Kosak, jenž prostřelil do té doby neprůstřelného Radima Nováka. Za stavu 1:1 i první pětačtyřicetiminutovka skončila.

Po přestávce se Sokolovu podařilo dokonat obrat. Z přímého volného kopu na hranici velkého vápna se prosadil Vojtěch Přeučil, domácí zeď jakoby neexistovala. Ústečtí přišli s odpovědí za pět minut, kdy Alen Melunovič ze samostatné akce z pravé strany zvedl domácí obecenstvo ze sedadel.

V šedesáté osmé minutě se podruhé do listiny střelců zapsal v neděli Vojtěch Přeučil, jenž vrátil hostům těsné vedení. Časomíra přičetla šest minut a mohlo být znovu vyrovnáno. Střelecký pokus Alena Melunoviče pod břevno vyrazil Jaroslav Belaň konečky prstů.

Zlomová byla minuta osmdesátá pátá, kdy Marek Krátký nastřelil u pravé tyče v malém vápně do ruky Františka Dřížďala. Po nařízené penaltě v osmdesáté sedmé minutě vyrovnal nechytatelnou ránou k pravé tyči Alen Melunovič. Ústecký útočník Alen Melunovič dokázal završit za další dvě minuty hattrick, když z nenápadné šance zvrátil zápas zpět na stranu domácích.

Kromě jedné žluté karty na obou stranách se již nic významného neudálo, a tak tři body zůstávají v Ústí nad Labem.

Petr Němec (FK Ústí nad Labem): "Nepodali jsme kvalitní výkon, ale na druhou stranu je třeba klukům poděkovat, že zápas nezabalili a snažili se. Naštěstí znovu chytil formu Alen Melunovič, jenž třemi brankami otočil skóre. V obrat jsme v závěru příliš nevěřili, ale totéž jsme zažili ve dvacátém pátém kole v Pardubicích, kde jsme naopak měli smůlu. Jsem rád, že se štěstí přiklonilo k nám, přestože výkon nebyl ideální. Radim Novák dostal příležitost v bráně, protože před ním hrál mladý obránce a je jediný hráč, který obranu dokáže dirigovat. Navíc po pěti nevyhraných utkáních si potřeboval Zdeněk Zacharda odpočinout. Výkon Jakuba Seidla byl dobrý, bál jsem se toho více."

Daniel Šmejkal (FK Baník Sokolov): "Neodehráli jsme podle mého názoru špatné utkání, ale dopustili jsme se individuálních chyb, které nás stály body. Vstřelili jsme tři branky, nějaký bod jsme si odvézt domů mohli. Pro diváky to musel být zajímavý zápas, pro mě jako trenéra méně. Střetnutí nám ukázalo, že hráči opakovaně individuálně chybovali. Náš sezónní cíl byl umístit se v horní polovině tabulky, přičemž čekají nás ještě dvě kola. Věříme, že se nám ambice podaří naplnit."