02.10.2015 | Zdeněk Kamínek ml. | Zápas

Ústí nad Labem natáhlo svou sérii bez prohry, doma přehrálo Třinec 3:1

Ústí nad Labem – K zápasu 9. kola Fotbalové národní ligy přicestovali do Ústí nad Labem fotbalisté Třince. V úvodu střetnutí jakoby hosté byli ještě v autobuse, neboť lepší vstup zažili Severočeši. Do černého se trefili dvakrát Michal Zeman a jednou Tomáš Smola, za hosty snížil gólem do šatny René Dedič. Arma si ve druhé půli dvoubrankové vedení pohlídala a natáhla šňůru neporazitelnosti na šest utkání.
Statistiky
Branky: 11. a 41. Zeman, 4. Smola – 45. Dedič. Rozhodčí: Julínek – Antoníček, Vitner. ŽK: Hyčka, Veverka – Salachna, Bedecs, Teplý. Diváci: 1 212.
Zacharda – Zeman M., Zukić, Vaněk L., Šnirc – Peterka J. (89. Hošek) – Hyčka, Martykán, Miskovič (54. Veverka), Novotný F. (77. Eliáš) – Smola
Paleček – Joukl, Vomáčka, Hloch, Janoščín (84. Čelůstka) – Bedecs – Malcharek, Mozol, Salachna (46. Tomeček), Teplý (46. Ceplák) – Dedič
Diváci: 1212

Do zápasu vstoupili aktivněji Ústečtí, kteří potrestali nedisciplinovanost hostů ve čtvrté minutě. Michal Zeman naservíroval z přímého volného kopu téměř ze středové čáry gólovou přihrávku Tomáši Smolovi, který střelou doprostřed branky otevřel skóre páteční předehrávky.

Časomíra přičetla čtyři minuty a hosté mohli vyrovnat. Lukáš Salachna si ve velkém vápně vyměnil míč s Pavlem Malcharkem, který nemířil přesně jen o pár centimetrů. Byli to právě domácí, kteří se zasloužili o druhý gól utkání. Opět hrála roli standardní situace, když Ivan Šnirc nakopl míč do pokutového území a téměř z nulového úhlu nedal Lukáši Palečkovi šanci Michal Zeman.

S minutou patnáctou přišla další nebezpečná akce v podání Ústí nad Labem. Střelu Ivana Šnirce z přímého volného kopu vytáhl hájce hostující svatyně na břevno. Severočeši nadále kontrolovali hru, ve čtyřicáté první minutě nachytal Michal Zeman třineckého brankáře a střelou vzduchem navýšil vedení domácích na 3:0.

Gólem do šatny hosté zápas mírně zdramatizovali, když půl minuty před koncem řádné hrací doby úvodní půle se z nenápadné akce prosadil René Dedič, jenž se chopil míče poskakujícího na hranici velkého vápna a padáčkem překonal Zdeňka Zachardu. Ve zbytku úvodní půle se již nic zajímavého nestalo, do šaten odcházeli šťastnější fotbalisté Ústí nad Labem.

V minutě čtyřicáté deváté mohl změnit obraz zápasu René Dedič, jenž mířil sám proti ústeckému gólmanovi. Zdeněk Zacharda včasným výběhem vyložené šanci hostů zabránil. Za minutu zůstal ležet na hrací ploše Jiří Miskovič, jenž musel opustit hřiště na nosítkách. Souboj ale posoudil hlavní rozhodčí Pavel Julínek jako čistý, Arma nekopala ani standardní situaci.

Další branková příležitost, která stojí za zmínění, se odehrála v minutě šedesáté čtvrté, kdy Pavel Malcharek zahlédl na pravé straně volného Václava Mozola, jenž z pravé strany těsně minul. I přes vyhecovaný závěr si domácí již vedení pohlídali, tři body po výhře 3:1 zůstávají na severu Čech.

Petr Němec (FK Ústí nad Labem):
"Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. První poločas měl skončit vyšším rozdílem, inkasovali jsme hloupou branku do šatny, která nás trochu zabrzdila. Když Třinec ve druhé půli přešel na jinou taktiku a začal hrát na dva hrotové hráče, tak jsme se téměř k ničemu nedostali, ale na druhou stranu jsme takticky vedení podrželi a ani soupeř neměl žádnou stoprocentní šanci. Šňůra šesti zápasů bez prohry je úžasná, ale spíše mě trápí zranění Jiřího Miskoviče, který hrál v dobré formě a nyní musí na rentgen. Uvidíme, co všechno mu bude, ale nevypadá to vůbec dobře. Podle mého názoru tento střet rozhodčí neposoudil správně, jednalo se o jasný faul, možná i na červenou kartu."

Radim Nečas (FK Fotbal Třinec):
"Řekl bych, že diváci viděli dva rozdílné poločasy. Byli jsme katastrofální v první půli, kdy jsme vstoupili nehorázně do utkání. Nevím, kde naši hráči byli myšlenkami. Byli jsme nedůslední při bránění, domácí se lehce a zaslouženě po našich chybách dostali do vedení. Za stavu 1:0 mohl Pavel Malcharek vyrovnat, ale situaci špatně vyřešil. Mohli jsme se vrátit do zápasu, poločas nakonec skončil 3:1. Po přestávce šel sám na branku René Dedič, který kdyby svou akci proměnil, mohlo být utkání jiné. Nechápu, co se s námi stalo v první pětačtyřicetiminutovce. Byl to zcela jiný tým, než se kterým jsme hráli v Karviné. Těžko vysvětlovat příčinu, proč jsme v Ústí nad Labem byli během prvního poločasu katastrofální. Ve druhé půli, která byla o něčem jiném, jsme alespoň v bod věřili. Soupeř se chytře zatáhl, čekal na brejky a zkušeně si střetnutí pohlídal. Nezbývá, než si to velmi důrazně vyříkat u nás v šatně a domácím pogratulovat. Do následujícího zápasu se Sokolovem se musíme zaměřit úplně na vše, protože jsme propadli v první půli ve všech herních činnostech."