07.11.2015 | Martin Ruščin | Zápas

Karviná podruhé v řadě vyhrála, tři body získala v duelu s Ústím nad Labem

Karviná – Posilnění vítězstvím na hřišti Táborska přivítali svěřenci trenéra Webera na svém hřišti Ústí nad Labem. Hned v první minutě domácí zahodili pokutový kop, nicméně svou aktivitu ve vedoucí a zároveň rozhodující branku přetavili dvacet minut před koncem, kdy se prosadil střídající Urgela.
Statistiky
Branka: 72. Urgela.
Rozhodčí: Proske – Myška, Šimáček.
ŽK: Šisler – Peterka, Novotný.
Diváci: 875.
Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann – Šisler, Sedlák (46. Urgela) – Fiala (87. Glaser), Budínský, Sivrić (62. Puchel) – Moravec
Tvrdoň – Zeman, Zukić, Vaněk, Šnirc – Peterka – Eliáš (62. Novotný), Martykán, Misković (69. Králík), Hyčka (85. Hošek) – Smola
Diváci: 875

Domácí vpadli do zápasu velmi živě a už po dvaceti sekundách dostali k dispozici pokutový kop po faulu na Budínského. Sám faulovaný si vzal míč – a napálil ho do břevna. Karvinou to ale nevykolejilo a dál se snažila útočit. Vypracovala si několik šancí. Ve 12. minutě to byl znovu Budínský, jehož lob z 25 metrů do prázdné brány skončil těsně vedle. Netakticky vyběhnuvší gólman Tvrdoň si určitě oddechl. A do třetice Budínský. Po spolupráci s Moravcem se řítil do vápna, ústečtí zadáci ale tentokrát včas zasáhli a balon mu ukopli.

Po dvaceti minutách o sobě dala vědět také Arma. Miskovićův pokus byl ale slabý, takže Pindroch jej včas přilehl. Ve 28. minutě připravil vysoký Smola zpětnou hlavičkou míč do palebné pozice Hyčkovi, ten střílel jen doprostřed brány a tudíž do brankáře Pindrocha. Ve 34. minutě zahrozili zase pořádně domácí, když Šisler vracel balon doprostřed pokutového území, kde jej zasáhl Fiala a mířil jen těsně vedle.

Ve 36. minutě předvedli domácí krásnou akci. Sivrić rozběhl Eismanna, ten našel ve vápně Budínského, jehož zpětnou přihrávku na penaltový puntík trefil Šisler. Střela minula jen o centimetry levý horní růžek Tvrdoňovy svatyně! Pár minut před pauzou se v gólovce zjevil Moravec, gólman Tvrdoň včas vyběhl, zdálo se však, že domácí útočník byl stažen za dres. Arbitr Proske ale odvahu k písknutí další penalty nenašel.

Aktivně si domácí počínali i na startu druhé půle. Hned ve 47. minutě ostřelovali ústeckou bránu, vše zakončila rána Budínského nad. V 56. minutě se před Pindrochem zjevil zničehonic malý Hyčka, ale netrefil pořádně balon. Domácím pomohla střídání. Trenér Weber měl šťastnou ruku, když na plac poslal Urgelu a posléze i Puchela, protože hlavně druhý jmenovaný hru Karviné pořádně rozhýbal a dělal velké starosti pravé ústecké straně.

Právě po jeho akci přišel v 71. minutě rozhodující gól. Obránce Zeman chyboval, míč se mu nějak zapletl mezi nohama, dravý Puchel se natlačil před něj i s balonem, předložil ho metr před odkrytou bránu Lubomíru Urgelovi a ten nekompromisně zakončil – 1:0. Mladý reprezentant do 20 let Puchel pak obráncům Ústí utekl ještě dvakrát, poprvé v jasné pozici netrefil míč ideálně a ten se vytočil mimo, podruhé v totožné situaci nastřelil nohy gólmana Tvrdoně.

V závěru Karviná nepůjčovala soupeři balon, až na moment z 89. minuty, kdy Novotného ve skluzu trefil jeden z domácích obránců a i tady se mohla kopat penalta. Výsledek se už ale nezměnil.

Jozef Weber (MFK OKD Karviná):
„Mohli jsme si to usnadnit proměněným pokutovým kopem v první minutě, ale nedali jsme ho. Naštěstí nás to nepoznamenalo, pořád jsme hráli s balonem a vytvářeli si šanci za šancí. Organizovaný soupeř toho vepředu moc neměl, čekalo se na náš gól. Jenže ten dlouho nepřicházel, už jsme začínali být nervózní. Naštěstí se pak prosadili střídající hráči, to nám herně a nakonec i výsledkově značně pomohlo. Byl bych rád, kdybychom se vrátili na vítěznou vlnu z první půlky podzimu.“

Petr Němec (FK Ústí nad Labem):
„Je to asi zasloužené vítězství domácích, kteří měli balon více na kopačkách a chtěli víc. Akorát nás štve, že když jsme už přežili všechny vypracované akce Karviné včetně penalty, tak jí pak sami nabídneme velkou hrubicí rozhodující gól, kdy obránce netrefí balon. Je to škoda, remízu jsme tady uhrát mohli. Neříkám, že by byla spravedlivá, ale na to se ve fotbale nehraje. Naše útočná snaha? Asi bychom se tam i dostávali, kdyby nám to bylo umožněno. Jsem sice z Moravy, ale musím říct, že na Moravě se hraje těžce. Ať si to každý přebere.“