06.03.2016 | Jan Matúš | Zápas

Góly v samotném závěru znamenaly na Hané remízu Olomouce s Táborskem

Olomouc – První jarní kolo Fotbalové národní ligy uzavíral v neděli dopoledne souboj rezervy olomoucké Sigmy a Táborska. Hosté přijeli na Hanou z velkou vervou, ale jejich snaha dlouho nevedla k žádné brance. Už to vypadalo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, až nakonec v 87. minutě poslal Ciku do vedení Táborsko. Nicméně Rajnoch ještě v závěru vybojoval penaltu pro Olomouc, kterou vzápětí proměnil Yunis, jenž tak zařídil konečnou remízu 1:1.
Statistiky
Branky: 90+1. Yunis (pen.) – 87. Ciku.
Rozhodčí: Franěk – Melichar, Myška.
ŽK: Habusta, Yunis – Cíferský.
Diváci: 187.
Spurný – Texl, Habusta, Rajnoch, Jemelka – Kalvach, Yunis, Hýbl, Moulis (64. Hladík) – Malec (46. Ševčík A.), Ševčík P. (90+2. Buchvaldek)
Toma – Cíferský, Hanzlík, Mráz, Sladký – Nešický, Ciku, Juroška, Javorek (90+1. Pilík), Froněk (63. Presl) – Džafić
Diváci: 187

Začátek utkání byl jasně v režii hostujících fotbalistů z Táborska, kteří přijeli na Hanou s velkým odhodláním. Hosté však zpočátku naráželi na pozornou obranu Olomouce a hlavně poté na ofsajdovou past, ve které se nakonec za celé utkání nechali odchytit hned osmkrát. První vážnou situaci si Táborsko připravilo ve 13. minutě, když se po centru od Cikua dostal do zakončení Džafić, jenže jeho střela šla přesně do břevna domácí brány.

I další vážnější situaci si vytvořili hosté, když Džafić poslal přesný centr na hlavu Froňka, avšak ten odhlavičkoval míč jen těsně nad bránu Olomouce. Následně se už osmělili i domácí, když nejdříve Ondřej Ševčík otestoval pozornost Tomy a v samotném závěru poločasu se po rohovém kopu dostal do velmi dobré pozice Yunis, kterému však chyběl kousek, a tak jeho zakončení nebylo nijak zvlášť nebezpečné. Hosté se ještě do konce poločasu sice dočkali vstřelené branky, ale kvůli zdviženému praporku čárového rozhodčího nemohla platit.

Do druhé půle lépe vstoupila domácí Sigma, jenž měla míč více na svých kopačkách, a tak se dalo čekat, že si domácí vytvoří nějakou nebezpečnou situaci. Ta nakonec přišla v 62. minutě, když se Moulis po pravé straně prodral až před Tomu, kterého však už nedokázal překonat, a hostující brankář tak podržel svůj tým. V 75. minutě mohl Ciku poslat Táborsko do vedení, protože se k němu dostal centr Sladkého, jenže hostující hráč ve velmi dobré pozici selhal.

Už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou po bezbrankové remíze, ale v 87. minutě se po velké šanci Olomouce dostalo Táborsko do rychlého kontru, na jehož konci byla hlavička Elvista Cikua, který poslal hostující celek do vedení. Sigma však nic nevzdala, ihned na svého soupeře vlétla. Velký tlak Olomouce nakonec přinesl faul na kapitána Rajnocha a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Jakub Yunis, jenž poslal míč přesně k tyči, a nedal tak Tomovi žádnou šanci, i když hostující brankář vystihl směr.

Sigma Olomouc tedy nakonec remizovala s Táborskem 1:1 a vzhledem k průběhu utkání je tato remíza pro oba týmy zasloužená.