11.03.2016 | Zdeněk Kamínek ml. | Zápas

Severočeské derby mezi Ústím nad Labem a Varnsdorfem branku nepřineslo

Ústí nad Labem - Předehrávka osmnáctého kola Fotbalové národní ligy mezi Ústím nad Labem a Varnsdorfem gól nenabídla, po bezbrankové remíze berou oba týmy jeden bod. Čisté konto si do svých statistik připsali brankáři Zdeněk Zacharda i exústecký Radek Porcal. Na severočeské derby zavítala necelá tisícovka diváků.
Statistiky
Rozhodčí: Pechanec – Pilný, Kožár.
ŽK: Durdević, Filip (oba Varnsdorf).
Diváci: 994.
Zacharda – Zeman M., Křapka, Vaněk L., Šnirc – Peterka J. – Eliáš (65. Procházka D.), Veverka (71. Faouzi), Miskovič, Leibl (84. Králík) – Smola
Porcal – Tvaroha, Filip, Neuberg, Yakovlev – Houser, Mehanović (68. Daníček), Martan (89. Jurča), Rudnytskyy (88. Knejzlík), Durdević – Schubert
Diváci: 994

Do první šance severočeského derby se dostal ve čtvrté minutě Tomáš Smola, jenž z dobré střelecké pozice vybojoval rohový kop. O pět minut později se do samostatného úniku vrhl nejlepší střelec Varnsdorfu Ladislav Martan, kterého na poslední chvíli čistě od míče odstavila obrana Army.

Ve čtrnácté minutě se do brejku dostal také Tomáš Smola, útočníka Ústí nad Labem však zastavil zdvihnutý praporek čárového sudího, neboť byl odmáván ofsajd. Uběhla další minuta, když po přihrávce Ivana Šnirce přestřelil odkrytou bránu Richard Veverka.

Další větší branková příležitost se divákům naskytla až ve čtyřicáté druhé minutě, kdy centr Antonína Křapky poslal na bránu Jiří Miskovič. V závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky se do šance dostal Pavlo Rudnytskyy, záložník hostů ale vybojoval pouze roh.

Druhý poločas začal z obou stran opatrněji, většina střel ani k brankářům nedoletěla. V šedesáté druhé minutě padla první žlutá karta, kterou za odkopnutí balónu při nařízené standardní situaci pro domácí uviděl Fahrudin Durdević. Žlutilo se i v minutě následující, kdy u postranní čáry zezadu podrazil Tomáše Smolu obránce Varnsdorfu Jan Filip. Z následného přímého volného kopu zahlédl Richard Veverka v předbrankovém prostoru Tomáše Smolu, který svou tečí jen těsně minul.

V minutě šedesáté sedmé neudržel míč ve své náruči Zdeněk Zacharda, Pavlo Rudnytskyy se o dorážku snažil marně. Za jedenáct minut hledal Lukáš Vaněk těsně za půlicí čárou Tomáše Smolu, který mohl jít úplně sám na bránu. Akci přerušil hlavní rozhodčí, když všichni domácí fanoušci očekávali červenou kartu pro Jana Neuberga. Odpískána ale byla standardní situace pro hosty.

Poslední výraznou šanci utkání nabídla minuta osmdesátá devátá, kdy Ladislav Martan pohlednou přihrávkou nalezl Fahrudina Durdeviće, který zamířil nad. Oba gólmani zůstali nepřekonáni, a tak se obě mužstva po bezbrankové remíze rozešla se ziskem jednoho bodu.

Petr Němec (FK Ústí nad Labem):
"Domácí premiéra nám nevyšla, nepodali jsme dobrý výkon. Musíme si to v šatně rozebrat. Ve Znojmě jsme hráli slušně, po dvou chybách jsme neměli žádný bod. Proti Varnsdorfu se nedá mluvit o nějaké hře, ale získali jsme bod, který je zasloužený. Je pravda, že silné strany, co jsme měli na podzim, nám odešly, to byla naše síla. Aktuální hráči zatím nedokáží fotbalisty z podzimu nahradit. Šestnáct hráčů do pole je i na Fotbalovou národní ligu málo. Varnsdorf je v kůži jako my loni, každý bod je pro ně vzpruha. Náš výkon nebyl dobrý. Škoda diváků, protože mrzli, těšili se po dlouhé pauze, ale nedá se nic dělat."

Roman Veselý (FK Varnsdorf):
"Každopádně spokojenost s bodem panuje. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Myslím si, že v první půli bylo vidět, že hrajeme první utkání na jaře. Na naší straně byla vidět nervozita a nerozehranost, zbytečně jsme pustili Ústí nad Labem do tlaku a všude jsme byli pozdě. Obraz hry se změnil ve druhém poločase, kdy jsme se trochu přiblížili k naší hře, dostali míč na zem a byli jsme rychlejší, vytvořili jsme si několik šancí, které mohly skončit gólem. Na 0:0 jsme hrát nechtěli, každý zápas hrajeme na vítězství. Ústí nad Labem hrálo první poločas dobře, my jsme za bod rádi. Věřím, že naše forma půjde nahoru. Stále máme hodně absencí, někteří hráči už se ale dávají dohromady. Cílem pro jaro je záchrana Fotbalové národní ligy."