27.03.2016 | Jan Matúš | Zápas

Po bezbrankové remíze si Pardubice odvážejí z Olomouce jeden bod

Olomouc – Sigma Olomouc "B" v rámci 20. kola Fotbalové národní ligy přivítala Pardubice, kterým chtěli Hanáci oplatit podzimní porážku. Hosté z města perníku sice měli v počátku větší převahu, ale výraznější šance si vytvářela Olomouc, která vždy ztroskotala na skvěle chytajícím Frydrychovi. Druhá půle už nic zajímavého nepřinesla, a tak se oba mančafty rozešly smírně 0:0.
Statistiky
Rozhodčí: Berka – Myška, Vitner.
ŽK: Rajnoch, Moulis – Řezníček.
Diváci: 156.
Reichl – Texl, Rajnoch, Štěrba, Jemelka – Kalvach, Moulis (78. Buchvaldek), Zahradníček (90. Hýbl), Falta, Plšek (87. Ševčík A.) – Chorý
Frydrych – Šejvl, Vencl, Pospíšil, Kakrda – Řezníček (84. Kovář), Kudrna, Kim, Jeřábek – Fusek, Niang (79. Klátil)
Diváci: 156

Úvod zápasu patřil nečekaně hostujícím fotbalistům, jenž se zřejmě po cestě autobusem parádně rozcvičili a na svého soka vlétli. Jenže snaha Pardubicím žádnou větší příležitost nepřinesla a naopak po špatném odkopu Fuska se do první větší šance dostal Moulis, který však mířil přímo do středu brány, kde byl připravený Frydrych.

Olomouc i následně především spoléhala na rychlé kontry, které Hanákům v první půli velmi vycházely, jenže jim chyběla ta správná koncovka, jenž by vedla k nějaké brance. Asi největší příležitost v celém utkání totiž v 18. minutě spálil domácí Plšek, jehož svým přesným centrem našel Moulis a domácího záložníka vylapal Frydrych i s pomocí své obrany.

Pardubice svého soka sice opticky tlačily, ale hosté nemohli najít recept na pozornou obranu Olomouce. Až v závěru poločasu se po chybě Reichla mohli hosté dostat do nějaké zajímavější situace, ale Kima čistě obral o míč Jemelka. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Kdo čekal, že druhý poločas bude alespoň částečně vypadat jako ten první, ten se mýlil. Na začátku druhé půle sice dostali žlutá napomenutí domácí Rajnoch a Moulis, ale to se tak dá říct bylo snad i vše zajímavého ve druhé části. Obrázek hry se sice vůbec nezměnil, ale k nepřesnosti Olomouce se navíc přidaly i Pardubice, které se tak už vůbec nemohly dostat do nějakého zakončení.

Takže ani po velmi nezajímavé druhé polovině utkání přítomní diváci na Andrově stadionu neviděli žádnou branku a obě mužstva si po bezbrankové remíze zapsala do tabulky Fotbalové národní ligy po jednom bodu.