22.04.2016 | Tereza Košťálová | Zápas

Arma prolomila sérii proher a remíz, proti Vyšehradu uspěla v poměru 4:1

Ústí nad Labem – Ústečtí fotbalisté měli po několika prohrách a remízách v pátek jasný cíl - uspět proti předposlednímu celku z Vyšehradu. Slavoj vstoupil do utkání aktivněji a vytvářel si šance. Ústí nad Labem se nakonec zvedlo a dokázalo Vyšehrad přehrát čtyřmi brankami. Hosté vsítili pouze jedinou v devadesáté minutě, kterou se prezentoval kapitán mužstva Ladislav Volešák z přímého volného kopu.
Statistiky
Branky: 39. Miskovič, 45+1. Procházka, 60. Smola, 74. Zeman – 90. Volešák.
Rozhodčí: Váňa – Kubr, Kotalík.
ŽK: Peterka, Veverka – Mareš, Soldát, Madej.
ČK: 75. Soldát (Vyšehrad).
Diváci: 657.
Zacharda – Křapka, Vaněk L., Zukić, Leibl – Peterka – Zeman M., Miskovič, Veverka (86. Eliáš), Procházka (62. Výborný) – Smola
Štěpanovský – Soldát, Kvída, Kučera, Prosek – Egert, Volešák, Mareš (68. Polanský), Tusjak – Strnad (77. Madej), Vyhnal (77. Mysliveček)
Diváci: 657

V prvním poločase začali aktivněji hosté, kteří velmi dobře kombinovali na ofenzivní polovině hřiště. Hned první střelu vyslal na bránu Miloslav Strnad několik vteřin po zahajovacím hvizdu. Ústí nad Labem se dlouho do hry dostávalo a o míč přicházelo. Ve třicáté deváté minutě se však Jiřímu Miskovičovi podařilo překonat Martina Štěpanovského a zavedl jednobrankové vedení.

Arma a její fanoušci se radovali, jelikož se jednalo o první gól na domácí půdě v jarní části sezóny 2015/2016. V první minutě nastaveného času si připsal přesný zásah další ústecký fotbalista. Tentokrát se prosadil Daniel Procházka, jenž dorazil míč Richarda Veverky do svatyně Vyšehradu.

Rozjeté Ústí nad Labem začalo se skórováním ve druhém poločase poměrně rychle. Tomáš Smola v šedesáté minutě střelou z malého vápna do pravého horního rohu navýšil vedení svého týmu už na 3:0, čímž ještě více zvedl naději na vítězství.

V minutě sedmdesáté čtvrté se trefil do černého Michal Zeman, jenž z pravé strany zamířil naprosto bezchybně a jako čtvrtý překonal Martina Štěpanovského. V následující minutě inkasoval druhou žlutou kartu Karel Soldát z Vyšehradu, který tak musel opustit hrací plochu. Slavoj však nic nevzdával a stále se snažil alespoň snížit vedení soupeře. Vstřelit míč do sítě Severočechů se podařilo kapitánovi Ladislavu Volešákovi z přímého volného kopu v devadesáté minutě utkání.

Přes rychlý začátek protivníka se nenechalo Ústí nad Labem na své půdě zahanbit a ponechalo si doma plný počet bodů. Před domácími fanoušky se fotbalisté týmu FK Ústí nad Labem prezentovali vítězně poprvé v jarní části v letošním ročníku.

Petr Němec (FK Ústí nad Labem):
„Vítězství je pro nás velmi důležité a doufám, že jsme špatnou sérii zlomili. Prvních třicet minut zápasu bylo z naší strany tragických, ale soupeř naštěstí svých šancí nevyužil a my jsme se po první brance Jiřího Miskoviče uklidnili. Myslím si, že jsme utkání rozhodli druhým gólem. S Vyšehradem měli kluci jasný úkol, a to zvítězit a já jsem rád, že se jim to podařilo.“

Jiří Novotný (FK Slavoj Vyšehrad):
„Už v první minutě jsme měli šanci, ale Miloslavu Strnadovi se nepodařilo bránu Ústí nad Labem trefit. Stále jsme se snažili hrát do sedmnácté minuty, avšak poté domácí převzali iniciativu a byli jasně lepším týmem. Chyba nastala v záloze, která přestala fungovat. Chyběl nám pohyb a nabídky spoluhráčů. Ústečtí vyhráli zaslouženě.“