02.05.2016 | Ondřej Novotný | Zápas

Třinec v dohrávce porazil Táborsko, tomu se utkání nepovedlo

Třinec – Dohrávka 25. kola Fotbalové národní ligy, které je tak už minulostí, byla tentokrát na programu až v pondělí odpoledne. Domácí Třinec v tomto zápase přivítal hostující Táborsko, které se v tabulce nachází o pár pozic výše než domácí celek. Hosté však na jaře vyhráli prozatím jen jednou. Domácí sice dvakrát, tentokrát však měli do zápasu větší motivaci, protože by jim případná výhra velice přiblížila záchranu soutěže. A to se Třineckým nakonec povedlo.
Statistiky
Branky: 22. Čelůstka, 82. Janoščín. Rozhodčí: Machálek – Kotík, Pelikán. ŽK: Bedecs, Čelůstka – Pilík, Juroška, Mráz. Diváci: 380.
Paleček – Velner, Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Motyčka, Salachna – Malcharek (81. Hloch), Málek, Janošík (76. Joukl) – Dedič (65. Szotkowski)
Toma – Pilík (56. Stoszek), Cíferský, Běloušek, Juroška – Mráz – Ciku (86. Dordić), Nešický, Kučera (76. Valenta), Sladký – Linhart
Diváci: 380

Byli to právě domácí hráči, kteří si vybojovali první vážnější situaci. Respektive za to mohl hlavně třinecký Dedič, který využil chyby v rozehrávce Táborska. Z toho pak byl samostatný únik, zmiňovanému hráči ale míč při střele sklouzl z kopačky a tak nakonec zamířil těsně vedle tyče.

Následné minuty toho příliš zajímavého nepřinesly a případné akce obou týmů brzdily nepřesnosti. Z další značné šance se však už měnilo poprvé skóre. Po centrovaném balónu z levého křídla se nacházel u zadní tyče zcela osamocený Marek Čelůstka, jenž v krkolomné pozici dokázal kulatý nesmysl dostat do sítě. Hned vzápětí ale mohlo být pro Třinec ještě lépe, střela z otočky ve velkém vápně z kopačky Dediče však zamířila vedle branky.

V dalších chvílích prvního poločasu byli i nadále výraznější hráči domácích, hosté se dostali jen do občasných šancí. Jako třeba, když už to vypadalo, že dojde po rohovém kopu na nebezpečný závar před bránou. Ovšem nakonec to skončilo útočným faulem. Ještě předtím však došlo na další velikou šanci Třince. Po povedeném centru byl na zadní tyči zcela osamocený Malcharek, který však nedokázal napodobit svého spoluhráče a míč do brány neposlal.

Druhý poločas začali znovu lépe domácí. Z hranice šestnáctky se totiž do balónu opřel Málek a dalším gólem to neskončilo jen díky skvělému zákroku brankáře Tomy. Z ojedinělé šance hostů po hodině hry nakonec byla jen prudká střela těsně vedle brány. Vidět byl tak znovu hlavně brankář Táborska, jenž musel předvést další skvělé zákroky. Znovu u toho byl Málek, jenž tentokrát hlavou usměrňoval centr, který však kvůli Tomovi v bráně neskočil.

Osm minut před koncem čisté hrací doby bylo rozhodnuto. Hosté už museli hru otevřít a útočit v několika mužích navíc. Toho ale Třinec využil a šel do rychlé brejkové situace. Po ose Szotkowski – Málek se míč dostal až na Jiřího Janoščína, jenž už si s ním věděl rady a navýšil stav na 2:0. Chvilku na to byl ještě v jasné brankové příležitosti Szotkowski, Toma však vyšší porážku odvrátil dalším brilantním zákrokem.