28.10.2018 | Tomáš Secký | Zápas

Varnsdorf bodoval počtvrté v řadě, doma porazil Ústí

Foto: Tomáš Bouda (fksokolov.cz)
VARNSDORF – Varnsdorf navázal na skvělé domácí zápasy a v severočeském derby porazil ve 13. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Ústí nad Labem. Jedinou a vlastní branku utkání si připsal hostující Marek Strada. Aleš Kreček tak se svými svěřenci neprolomil prokletí zápasů ve Varnsdorfu a i tentokrát odjíždí bez bodu.
23' Strada (vl)
bez branek
69' Bláha
22' Krátký
45' Miskovič
49' Pimpara
76' Leibl
82' Leibl
90' Strada
Sestavy
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Kozma, Kouřil, Heppner - Rudnytskyy, Bláha, Kocourek (74. Barac), Kodeš, Dordič (79. Schön) - Ondráček (87. Kubista).
Na lavičce: Samoel, Dvořák, Bielesz, Richter
Trenér: David Oulehla
Lindr - Strada, Brak, Pimpara, Leibl - Krátký (57. Bílek), Richter (57. Šup), Peterka, Miskovič, Procházka (77. Dramé) - Matějka.
Na lavičce: Tvrdoň, Dvořák, Kingue, Nágl
Trenér: Aleš Křeček
Rozhodčí: Cieslar – Dobrovolný, Batík • Stadion: Městský stadion v Kotlině • Diváci: 450

Komentář

Severočeské derby mezi Varnsdorfem a Ústím doprovázela velmi nízká teplota, později i sníh. I tak si na nedělní duel třináctého kola našlo cestu přes čtyři sta diváků. Fotbalisté Varnsdorfu vlétli do zápasu po hlavě a drželi míč na svých kopačkách. První větší šance pro domácí se vyklubala hned v páté minutě utkání. Akci na dva doteky a přízemní centr před Jiřího Lindra ukončil až hvizd hlavního sudího, ofsajd. 

Další vzrušení bylo k vidění ve 22. minutě. Petr Heppner si na lajně obhodil jak Marka Krátkého, tak Daniela Richtra. První jmenovaný nakonec přerušil hru nedovoleně a vysloužil si žlutou kartu. Jen o minutu později se měnilo skóre utkání. Centr Varnsdorfu z pravé strany si do vlastní brány sklepl Marek Strada. Arma chtěla rychle odpovědět, do vážnější akce se ale nedostala.

Po změně stran to byli opět domácí, kteří určovali tempo hry. Hosté byli u míče pozdě, což často vyústilo v nedovolené zákroky. Po další pohledné akci se v 69. minutě dostal k centru do pokutového území domácí kapitán. Jeho nabídku si našel hlavičkou Ondřej Bláha, připravený Jiří Lindr ale držel naděje svého týmu.

Jen o šest minut později bylo na hřišti k vidění veliké pozdvižení. Arma zahrávala autové vhazování na svého gólmana, jemuž skákající míč propadl až do sítě. Hlavní sudí ale neviděl kontakt s míčem a gól tak neuznal. Vlnu nevole domácích hráčů tak uklidnil až žlutou kartou pro Ondřeje Bláhu. Na hřišti se poté přiostřilo. Druhou žlutou kartu v utkání si posléze zasloužil Michal Leibl a šel tak předčasně do sprch. Arma zápas dohrávala v deseti, lék na koncentrovanou domácí obranu však nenašla. Varnsdorf se v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY posunul na čtvrté místo, Ústí nad Labem je šesté.

Ohlasy trenérů

David Oulehla (trenér FK Varnsdorf): Každé utkání v druhé lize je hodně těžké. Všechny mužstva mají kvalitu, ale dneska jsme utkání zvládli velmi dobře. V první půli jsme dali gól po ostrém centru a přesně do tohohle jsme se chtěli dostávat. Dobře bráníme. Co nás ale trápí je přechodová fáze. Neměli jsme stoprocentní šance, vždy nám chyběla ta finální přihrávka. Myslím si, že když tohle dokážeme vyladit, můžeme být efektivnější. Mužstvo to dneska odpracovalo, nechalo tam srdíčko.

Aleš Křeček (trenér FK Ústí nad Labem): Chtěl bych pogratulovat domácím k vítězství, protože vyhráli zaslouženě. Bohužel pro mě tady pokračuje série, kdy tady neděláme dobré výsledky. Hrál jsem tady po čtvrté jako soupeř a ještě jsem tady nevyhrál. Soupeř byl důraznější, agresivnější v soubojích. Ničím nás nepřekvapil, ale na nás to stačilo. My jsme se s tím nedokázali vyrovnat, nevytvořili jsme si za celý zápas žádnou šanci. Šancí bylo málo z obou dvou stran, ale Varnsdorf má dobrou organizaci a defenzivní fázi. My máme rozdílné zápasy doma a venku, ale tady jsme se nedokázali ofenzivně prosadit. Jsem zklamaný.