24.11.2019 | Jiří Paýr | Zápas

Vlašim díky Fotrovi porazila Prostějov a pomohla si v boji o záchranu

Foto: mfkchrudim.cz
Vlašim – Fotbalisté Vlašimi v 16. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazili Prostějov 2:0 po dvou gólech Fotra. Ten otevřel skóre už ve druhé minutě zápasu a druhý gól přidal opět hned na startu druhého poločasu. Fotr měl dvě šance na završení hattricku, ale další gól nepřidal.
3. Fotr
46. Fotr
bez branek
73. Svoboda
66. Kroupa
Sestavy
Bačkovský – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Mil. Kadlec – Janda, Januška (88. Blecha), Průcha, V. Svoboda – Dias (54. P. Plachý), Fotr (75. Jandera).
Trenér: Daniel Šmejkal
Mucha – Schuster, Pernackyj (60. Kroupa), Polák, Sus – Zapletal (46. Rolinc), Lutonský, Koudelka, Slaměna – Pašek, Šteigl (80. Kiška).
Trenér: Oldřich Machala
Rozhodčí: Denev – Moláček, Melichar • Stadion: Stadion v Kollárově ulici • Diváci: 535

Komentář

Vlašim vstoupila do posledního podzimního utkání před domácím publikem ideálně. V podstatě z prvního útoku dokázal míč do sítě dostat Oskar Fotr, který zužitkoval pohlednou kombinaci Lucase Diase. Domácí vstřelená branka uklidnila a v sedmnácté minutě mohl Fotr přidat druhou branku, ale po přihrávce Bredy branku těsně minul. 

Prostějov se dlouhé minuty nemohl dostat k ohrožení branky, kterou střežil Bačkovský. Na minimum práce si rozhodně nemohl stěžovat Mucha na druhé straně. Právě hostující brankář ukázal parádní zákrok proti hlavičce Petra Bredy. Pokus mířící do šibenice vyrazil mimo branku. Možná i trochu nudy z pohledu Bačkovského stálo za velkou šancí Prostějova. Brankář Vlašimi si zpracoval malou domů, ale zřejmě si nevšiml dotírajícího hráče soupeře a málem bylo vyrovnáno. Slaměna neuspěl.

Konec poločasu nabídl ještě jednu šanci. Pašek napřáhl kestřele a jeho rána lízla břevno. Před zahájením druhého poločasu hostující lídr Jan Polák burcoval své spoluhráče k tomu, aby šli za rychlým vyrovnáním, ale místo toho přišla studená sprcha. Krásnou kolmici za obranu si do běhu přebral Oskar Fotr a přes vyběhnuvšího Muchu poslal svůj tým ve 46. minutě do dvoubrankového vedení. 

Svěřenci trenéra Daniela Šmejkala byli i dále při chuti a Fotr mohldokončit hattrick, ale po Jandově přihrávce trefil Muchu. O pár chvil později našel Oskara Fotra Štochl, ale domácí útočník poslal míč ve vyložené pozici nad branku. Vlašim ve zbytku utkání kontrolovala hru a Prostějovu se nedařilo zápas zdramatizovat ani po nasazení vytáhlého útočníka Kroupy. Domácí tým tak může slavit důležité tři body, které předzimní přestávkou přišli vhod.