18.09.2020 | Petr Komárek | Zápas

Jihlava nevyhrála ani na třetí pokus, s Líšní bere bod

Foto: fcvysocina.cz
Jihlava - Nevydařený vstup do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v podání Vysočiny Jihlava pokračuje i nadále. Po dvou porážkách si nyní proti Líšni zapsala první bod za remízu 1:1. Jihlavští vedli rychle po vlastním gólu hostujícího Ševčíka, Líšeň si na vyrovnání počkala až do 60. minuty, kdy se trefil Szotkowski. Zbylá půlhodina již branku nepřinesla, obě mužstva se tak rozešla smírně.
6. Ševčík (vl)
60. Szotkowski
90. Horák
38. Ševčík
Sestavy
Číž – Horák, Vlček, Štefánek, Svoboda – Červ, Lacko – Peřina (76. Arroyo), Ritter (64. Tureček), Smejkal – Vedral (86. Araujo-Wilson).
Trenér: Aleš Křeček
Veselý – Jeřábek, Ševčík, Bednář – Kučera – Rolinek (46. Machálek), Málek, Matocha (76. Krška), Lutonský – Szotkowski (76. Demeter), Silný (90. Minařík).
Trenér: Leoš Kalvoda
Rozhodčí: Nedvěd - Novák, Šimáček • Diváci: 849

Komentář

Jihlava potřebovala odčinit nepříjemná zaváhání z prvních dvou kol a na své půdě šla brzy do vedení. Po faulu na Peřinu zahrávala v šesté minutě poblíž rohového praporku standardku. Centr zleva usměrnil na bránu Červ, byl to ale líšeňský hráč, kdo míč poslal do sítě. Vlastního gólmana překonal kapitán hostů Ondřej Ševčík.

Vyrovnat mohl ve 23. minutě Szotkowski, brankář Vysočiny Číž mu nicméně pohotovým vyběhnutím a následným zákrokem šanci zmařil. Po prvním poločase drželi domácí jednogólový náskok.

Ten jim vydržel přesně do hodiny hry. Pak po líšeňském rohu propadl balon do vápna. Rezultoval z něj nebezpečný střelecký pokus, který ještě Číž dokázal zlikvidovat. Na dorážku v podání Marka Szotkowskiho ale už nestačil. Jihomoravané mohli v závěru skóre dokonce i otočit. Střídající Demeter se po kolizi dvou jihlavských hráčů objevil nehlídaný před brankou. Vysočinu ovšem podržel Číž, který se proti střele zblízka vytáhl. Jihlava tak ani napotřetí v letošní sezoně F:NL nevyhrála, s Líšní remizovala 1:1.