17.03.2021 | Zdeněk Kamínek ml. | Rozhovory

O motivaci máme postaráno, ví vlašimský brankář Markovič

Foto: fcsbvlasim.cz
Ústí nad Labem – Předehrávka 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Ústím nad Labem a Vlašimí patřila brankářům, po bezbrankové remíze si oba celky rozdělily po bodu. Středočeši aktuálně obývají osmou příčku s devítibodovým mankem za první Líšní. Nejen pro Jakuba Markoviče, jenž působí ve Vlašimi formou hostování ze Slavie Praha, je pohled na soutěžní tabulku motivací pro další práci.

Jak obtížné bylo vychytat čisté konto v Ústí nad Labem?
Zápas byl těžký pro hráče i mě jako gólmana. Neudělali jsme si to sami na začátku lehké, měli jsme do utkání vstoupit lépe. Druhá polovina byla z naší strany jistější, soupeř se již nedostával do tolika brankových příležitostí.

Jevila se Arma nebezpečně, když se ve dvou odehraných jarních kolech neprosadila?
Ústečtí fotbalisté byli hodně nebezpeční, vytvořili si skvělé šance po dlouhých balónech za obranu a zakončení měli spoustu. Myslím si, že góly v následujících střetnutích dávat budou.

Kdy jste se dozvěděl o tom, že budete v Ústí nad Labem chytat?
O tom, že budu chytat, jsem se dozvěděl den předem. Na zápas jsem se připravoval stejně jako na každý jiný. Zhlédli jsme videa a řekli si, na co si dát pozor.

Jak drahá byla nula v kabině?
Nulu jsem ještě neplatil, ale určitě to přijde (smích).

Budete se střídat mezi tyčemi s Josefem Řehákem, nebo bude určena gólmanská jednička?
Nemáme určené, kdo je jednička a kdo dvojka. Myslím si, že nás trenér bude střídat podle toho, kdo bude mít lepší formu.

Jaké jste si v kabině stanovili cíle pro jaro?
Na jaře bychom chtěli nasbírat co nejvíce bodů a tím se posunout co nejvýše v žebříčku. Mezi námi a druhým Hradcem Králové je rozdíl pouhých sedmi bodů, o motivaci máme postaráno.

Co očekáváte od nedělního domácího utkání s Třincem?
Bude se jednat o důležitý zápas proti těžkému soupeři, který budeme chtít vyhrát.

Ve Vlašimi působíte formou hostování z pražské Slavie. Směřují vaše ambice probojovat se do základního kádru sešívaných nebo jiného klubu tuzemské nejvyšší fotbalové ligy?
Slavii fandím v Evropské lize a výsledky sleduji. Co se týče mě osobně, jsem na hostování ve Vlašimi do léta a poté se uvidí podle situace a odehraných zápasů.

V anketě „Skvěle, kluci“ pořádanou webem fotbal.cz jste byl zvolen hráčem uplynulého týdne. Co pro vás toto ocenění znamená?
Jsem rád, že jsem byl zvolen hráčem týdne. Každopádně mě to motivuje pracovat dále a nepolevit.

Kde jste absolvoval zimní přípravu a jak se vám nyní jeví trenér Daniel Šmejkal?
První polovinu zimní přípravy jsem strávil s pražskou Slavií, se kterou jsem byl zvyklý a věděl, co od toho čekat. Druhou část jsem absolvoval s Vlašimí a vše, včetně prostředí, kabiny a trenérů, pro mě bylo nové. Myslím si, že jsem se rychle adaptoval a zvykl si na kluky i tréninky. Co se týče trenéra, Daniel Šmejkal na mě působí velice klidně. Rozumí si s kabinou a sedí mi i jako člověk. Když je nějaký problém, někoho z nás si zavolá a řeší s ním věci na rovinu.

bez branek
bez branek
52' Gollnack
32' Kozel
54' Breda
84' Bassey
Sestavy
Tvrdoň – Strada, Hudec, Bílek, Písačka – Miskovič, Emmer, Čičovský (88. Jiránek) – Prošek (88. Cantin), Kušej (73. Jakš) – Gollnack (66. Koubek)
Na lavičce: Němec, Černý
Trenér: Jaromír Jindráček
Markovič – Janda (73. Vrána), Štochl, Breda, Kozel (46. Zinhasović) – Jurásek, Průcha, Křišťan, Blecha – Dias, Bassey (89. Firbacher)
Na lavičce: Řehák, Ogiomade, Ruml, Sogbo
Trenér: Daniel Šmejkal
Rozhodčí: Hanousek – Hurych, Váňa • Stadion: Městský stadion v Ústí nad Labem • Hráno bez diváků