30.07.2022 | Jiří Paýr | Zápas

Jihlava veze z Vlašimi tři body, její výhru trefil dvougólový Selnar

Foto: Veronika Hejnová, fcsbvlasim.cz
Vlašim – Fotbalisté Jihlavy skvěle zvládli úvodní duel nové sezóny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na půdě Vlašimi. Už po necelých dvaceti minutách otevřel skóre jihlavský ofenzivní záložník Jakub Selnar a tentýž hráč krátce před koncem první půle svým druhým zásahem pojistil první vítězství Vysočiny v novém ročníku F:NL.
bez branek
19' Selnar
41' Selnar
26' Horský
81' John
bez karet
Sestavy
Vágner – Hošek, Lehoczki (88. Lehovec), Heppner (46. Halinský), Breda – Horský, Zinhasović (78. Onije), Langhamer (78. Janda), Suchan, Rigo – Toula (46. Solomon).
Na lavičce: Kolář, Šimeček
Trenér: Martin Hyský
Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, T. Svoboda – Ogiomade (63. Křivánek), Fila (63. Zoubele), Lacko, Tureček – Araujo-Wilson (70. Tall), Selnar (82. Shudeiwa).
Na lavičce: Soukup, Christodoulou, Vítek
Trenér: Jan Kameník
Rozhodčí: Křepský – Dohnálek, Pospíšil • Stadion: Stadion v Kollárově ulici • Diváci: 490

Komentář

Vlašim vstoupila do utkání velkou šancí, ale Adam Toula a ani nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal Jágrika překonat. Hosté tak přežili úvodní šanci a svým napadáním další aktivitu Vlašimi směrem dopředu řádně znesnadňovali. Nakonec se aktivní presink hostům vyplatil. Na polovině hřiště získali hosté míč a rychlé přečíslení dokázal přetavit v úvodní branku Jakub Selnar – 0:1.

Domácí se snažili odpovědět, ale na dostřel Jágrikovy branky se ne a ne dostat. Do šance se dokázal dostat Heppner, ale jeho pokus na zadní tyč neměl potřebné parametry. Na druhé straně zpoza vápna zkusil své štěstí Araujo, ale ani on netrefil branku. Ukázat své umění tak musel před přestávkou opět Jakub Selnar, který přízemní střelou z přímého kopu přesně k tyči rozjásal hostující lavičku podruhé. Ještě do poločasu mohl snížit Petr Breda, ale jeho hlavičku zneškodnil připravený Jágrik.

O poločase domácí dvakrát vystřídali a na hře to bylo znát. Vlašim byla aktivnější, ale paradoxně mohla inkasovat, když v obrovské šanci zastoupil Vágnera na brankové čáře proti střele Arauja Zinhasović. Na druhé straně Jágrik zasahoval proti pokusu Riga. Na střelu Zinhasoviće se natahovat nemusel, protože zamířila vedle.

Dusno před hostující svatyní bylo v 67. minutě, kdy Johnův centr dokázal Suchan poslat nebezpečně na bránu a Jágrika zachránil Gabriel. Následný pokus Riga zamířil pro změnu těsně vedle. Postupem času se otevírala v obraně Vlašimi okénka, ale využít jej nedokázali Tall a po něm ani Křivánek, který v závěru nastřelil tyč domácí branky.

V nastaveném čase ještě Suchan vyprášil rukavice Jágrika po centru Lehovce, ale skórovat se domácímu celku nepodařilo. Vlašim tak v úvodním duelu nové sezóny na domácím hřišti podlehla Jihlavě v poměru 0:2.