15.11.2020 | Karel Jedlička | Zápas

Třinec první výhru pod Strakou vybojoval na Žižkově

Praha – Fotbalisté Třince poprvé zvítězili v probíhajícím ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V dohrávce 6. kola zvítězili na Žižkově 2:0. Na první branku se čekalo až do samotného závěru prvního poločasu, kdy se prosadil Attah. Klid hostům dodala proměněná penalta Javůrka.
45' Attah
62' Javůrek (pen)
65' Muleme
32' Attah
53' Akulinin
69' Javůrek
77' Vaněk
90' Akulinin
Švenger – Urbanec, Březina, Pudil, Žežulka – Sixta (66. Nabijev), Súkenník, D. Richter (60. Mashike Sukisa), Auer (60. Muleme) – Jaroslav Diviš, Zoubele.
Na lavičce: Hrubeš, Řezáč, Skopec, Bezdička
Trenér: Daniel Veselý
Pastornický – Celba, Gáč, Janoščín, Hýbl – R. Vaněk I. (86. Foltyn), Habusta – Weber (86. Stáňa), Cienciala (75. Samiec), Javůrek (90+2. Ngimbi) – Attah (46. Akulinin).
Na lavičce: Ciupa, Bolf
Trenér: František Straka
Rozhodčí: Machač - Kotalík, Hurych • Stadion: Stadion SK Prosek • Hráno bez diváků

K prvnímu bodu ze čtvrteční dohrávky přidali třinečtí fotbalisté pod novým trenérem Františkem Strakou hned i první vítězství. Na hřišti čtvrtého Žižkova, nečekaně, ale zaslouženě.

Zápas nabízel od počátku spíše boj bez střelby. Proto muselo Viktoriány mrzet, jakou tutovkou pohrdli ve 28. minutě. Z Boleslavi hostující Auer vyslal do sóla Jaroslava Diviše, který na velkém vápně snadno obešel i vybíhajícího Pastornického, jenže pak nejlepší žižkovský kanonýr přestřelil nikým neatakován úplně prázdnou bránu.

Z hostující strany hrozil tvrdě hrající nigerijský hrot Attah. Po rychlém náběhu ve 35. minutě zakončil křížnou střelou těsně vedle. V nastaveném čase už slavil Třinec gól do šatny z první přímé střely na bránu. Po Javůrkově centru z levého křídla ho dal elegantní patičkou právě Christian Attah.

Žižkov se dostal po přestávce do platonického tlaku, kopal čtyři rohy v rychlém sledu, ale bránu přímo neohrozil. Naopak pohromě zabránil po hodině hry Auer, který vykopl z brankové čáry Habustovu střelu po Javůrkově průniku a zpětné přihrávce. Dvě minuty nato pronikl do šestnáctky z levé strany Cienciala, byl faulován a penaltu proměnil na 0:2 Jan Javůrek. Švenger ještě v 73. minutě skokem na čáře vychytal přízemní ránu střídajícího Akulinina.

Právě on zápas ještě mírně zdramatizoval zbytečným vyloučením v nastavení, ale přestože na dvě standardky přiběhl přes celé hřiště i Milan Švenger, bezzubí Pražané přesilovku nevyužili.

Třinecká výprava s Františkem Strakou v čele bouřlivě slavila, naopak hlouček žižkovských vlajkonošů zpoza plotu střížkovského areálu po závěrečném hvizdu provokativně vyvolával jméno předchozího kouče Viktorky Zdeňka Haška.