14.08.2015 | Tomáš Suchánek | Zápas

Znojmo vydřelo v samém závěru cenné tři body v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem – Fotbalisté Ústí nad Labem přivítali v pátek v rámci 3. kola Fotbalové národní ligy na domácím stadionu hosty ze Znojma. První poločas patřil domácí Armě, která zahodila nejprve pokutový kop, nicméně branka kapitána Zemana do šatny určila skóre prvního poločasu 1:0 pro domácí. Začátek druhé půle však patřil hostům ze Znojma, kteří srovnali ihned po příchodu ze šaten zásluhou Nepožitka. O třech bodech poté rozhodl v infarktovém závěru po centru Nepožitka Žondra.
Statistiky
Branky: 45. Zeman – 48. Nepožitek, 88. Žondra. Rozhodčí: Paták M. – Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Peterka, Miškovič – Nepožitek, Šumbera, Žondra. Diváci: 1 260.
Zacharda – Zukić (64. Vaněk), Rašo, Zeman, Šnirc – Eliáš (81. Bubeníček), Králík (64. Leibl), Peterka, Miškovič, Novotný – Smola
Doleček (31. Veselý) – Mezlík, Cihlář, Odehnal – Šumbera, Nepožitek, Okleštěk, Helísek, Njire (57. Ledecký) – Šamánek (86. Kostorek), Žondra
Diváci: 1260

Úvodní dějství nabídlo v tropických podmínkách velmi kvalitní fotbal plný šancí. O tu první se postarali hosté, když ihned v 6. minutě měl na kopačce kapitán Cihlář úvodní branku, ale z velkého vápna minul poloodkrytou branku Zachardy.

Domácí Arma měla možnost vstřelit úvodní branku střetnutí ve 28. minutě, nicméně nabídnutý pokutový kop po faulu na domácího Smolu zahodil Jan Králík, když brankář Doleček jeho ránu vytlačil na roh. Při úspěšném zákroku se hostující brankář zranil a do branky musel nastoupit náhradní gólman Veselý.

Ve 45. minutě už se domácí Arma radovala. Rohový kop Králíka poslal do sítě kapitán Michal Zeman a do kabin tak šli spokojenější domácí fotbalisté.

Vstup do druhé půle však vyšel Znojmu. Ve 46. minutě se ještě ve velké šanci neprosadil kanonýr Šamánek, o dvě minuty později už se ale Znojmo radovalo. Radim Nepožitek se ocitl sám za obranou domácích a ranou k pravé tyči srovnal stav.

Po celou dobu druhé půle se hrálo i přes velké vedro nahoru dolů a čekalo se jen, kdo páteční střetnutí rozhodne. Nakonec vše rozlouskl v 88. minutě Libor Žondra, který proměnil centr Radima Nepožitka úspěšnou hlavičkou a zařídil Znojmu plný bodový zisk.

Petr Němec (FK Ústí nad Labem):
"Myslím, že první poločas jsme odehráli v pořádku, avšak škoda neproměněné penalty. Do druhé půle jsme bohužel nastoupili jako mistři světa, přišli o vedení a v závěru bohužel přišla ztráta míče Michala Leibla, která je neomluvitelná. To byla příčina toho, proč jsme inkasovali druhou branku."

Radim Kučera (1.SC Znojmo FK):
"Musím říct, že tři body jsou perfektní, otočení zápasu v takovém vedru rovněž, takže můžu mluvit jen v superlativech. Nicméně první poločas domácí neproměnili pokutový kop, v závěru poločasu jsme inkasovali, ale nakonec jsme to domácím naštěstí vrátili brankou v závěru utkání. Po prvním poločase jsem v kabině udělal malinko bouřku, tak jsem rád, že pomohla a utkání jsme otočili. Už v přípravě na utkání jsme si říkali, že tu chceme hrát na tři body. Jsem rád, že se nám to povedlo. Musím dnes pochválit Radima Nepožitka, který vstřelil první branku a u druhé branky vybojoval míč a dal finální přihrávku. Oba týmy si však zaslouží dnes pochvalu, hrál se v takových klimatických podmínkách infarktový fotbal nahoru dolů a my jsme byli dnes ti šťastnější."