15.08.2015 | Josef Janda | Zápas

Neproměněná penalta Táborsko nemrzela, první výhru zařídil střídající Strnad

Sezimovo Ústí – V prvním poločase diváci branku neviděli, nicméně velice blízko k ní měl Džafić, který zahodil penaltu. Neúspěšný byl také Javorek svou ránou do břevna. Na straně Olomouce měl ke gólu nejblíže Štěrba, jehož hlavičku zastavila tyč. Rozuzlení přinesl až druhý poločas a šťastná ruka trenéra Frňky při střídání. Miloslav Strnad byl na hřišti teprve tři minuty, když hlavou rozhodl o vítězství modrobílých 1:0.
Statistiky
Branka: 69. Strnad.
Rozhodčí: Dresler – Vysloužil, Kožár.
ŽK: Cíferský, Traore – Hladík, Svozil, Kalvach.
Diváci: 564.
Toma – Cíferský, Mráz, Hovorka, Hanzlík – Nešický, Džafić (56. Kočí), Ciku (66. Strnad), Šiml, Presl (38. Traore) – Javorek
Spurný – Štěrba, Ševčík P., Jemelka (51. Hýbl), Svozil – Kalvach, Habusta (77. Richter), Falta, Moulis (66. Vichta) – Rolinc, Hladík
Diváci: 564

Ze začátku utkání se oba týmy oťukávaly a fanoušci neměli možnost vidět hezké zakončení. Ve 20. minutě tak stadionem jen zahučelo, když rozhodčí Dresler odpískal po Ciferského pádu ve vápně penaltu. S pokutovým kopem naložil Džafić hodně ledabyle, když poslal šourák po zemi přímo do gólmana Spurného. Takhle špatně kopnutou penaltu fanoušci na Soukeníku už hodně dlouho neviděli. Džafić si poté od diváků vyslechl své. Hodně horko bylo před brankou Táborska deset minut před poločasem. Falta našel centrem hlavu Jaroslava Svozila, jehož pokus Toma bravurně vyrazil na roh. Z něj pak trefil hlavou Jan Štěrba tyč.

V 39. minutě vystřídal Presla Traore, který vzápětí zakončil Hanzlíkovu pobídku střelou těsně vedle tyče. Další šanci zatleskali už i před tím nespokojení domácí příznivci. Hanzlík obehrál tři hráče a vyhnul se i nebezpečnému skluzu Kalvacha. Poté se přes Traoreho dostal míč až k Petru Javorkovi, jehož bombu vytáhl Spurný s pomocí břevna na roh. Konstrukce branky tak zazvonila vícekrát, gólu se ale diváci v první půli nedočkali.

Ani začátek druhého poločasu nepřinesl hody pro oko fotbalového labužníka. Až v 63. minutě zvedla pěkná akce diváky znovu ze sedadel. Kočího centr Traore jen promáchl a následná Hanzlíkova střela hodně Spurného vyděsila. Olomoucký gólman předvedl jeden ze svých kvalitních zákroků. Gólu se fanoušci dočkali v 69. minutě. Miloslav Strnad byl na hřišti teprve tři minuty, když dostal na hlavu ideální centr a poslal míč k tyči.

Velice blízko měl k vyrovnání v 82. minutě Rolinc. Přízemní centr zprava jen o kousek špičkou minul. Míč se prokutálel těsně vedle tyčky a domácím příznivcům hodně zatrnulo. Sigma už ale víc nestihla, a tak Táborsko zásluhou Miloslava Strnada zvítězilo 1:0.