23.08.2015 | Ondřej Dlask | Zápas

Varnsdorf vedl o dvě branky, na první vítězství v sezóně ale přesto nedosáhl

Varnsdorf – Severočeské derby mezi Varnsdorfem a Ústím nad Labem vítěze nepoznalo. Přestože domácí tým vedl na začátku druhé půle už 2:0, tří bodů se varnsdorfští fanoušci ani tentokrát nedočkali. Hosté v rozmezí čtyř minut zásluhou branek Novotného a Šnirce srovnali nepříznivý vývoj a zajistili svému mužstvu alespoň bod.
Statistiky
Branky: 2. Rudnytskyy, 46. Daníček – 54. Novotný, 57. Šnirc.
Rozhodčí: Orel – Dobrovolný, Šimáček.
ŽK: Porcal, Rudnytskyy, Norek, Jurča – Zukić.
Diváci: 943.
Porcal – Zieris, Filip, Zbrožek, Tvaroha – Martan (82. Ďurďević), Norek, Juroška (46. Daníček), Rudnytskyy, Ondráček (60. Skwarczek) – Jurča
Zacharda – Zukić, Vaněk, Zeman, Šnirc – Eliáš (84. Hyčka), Králík (73. Martykán), Peterka, Miškovič, Novotný – Smola (83. Hošek)
Diváci: 943

Pěkné počasí nalákalo do varnsdorfské Kotliny téměř tisícovku diváků, kteří očekávali první domácí výhru svého celku. Na první gól nemuseli čekat dlouho – již ve druhé minutě se do vápna vrhl na rozehrávku po rohovém kopu Pavlo Rudnytskyy a krásně trefil bránu Ústí. Varnsdorf pak na deset minut ovládl hřiště, ale přes několik šancí, například Martana z 10. minuty, své vedení nenavýšil.

Naopak se začalo osmělovat Ústí, Smola v 16. Minutě hlavičkoval mimo, tutovku z 24. minuty lapil Porcal. Na druhé straně se divákům musely líbit akce Rudnytského nebo Jurči, ale hostující obrana byla připravena. Celý první poločas byl velmi pohledný atraktivní hrou obou celků, častými brejky a střelami, byť často i mimo branku.

Úvod druhého poločasu byl pro Varnsdorf jako z říše snů – Nikolas Daníček se poprvé po střídání dotkl míče a po pár vteřinách druhé půle zvýšil na 2:0 pro domácí. Pak ale jakoby Varnsdorfští přestali hrát a očekávali, že Ústí již nepomyslí na zvrat.

Krutý omyl, v 50. minutě ještě Porcal zachránil před Peterkou, ale v 55. minutě se Filip Novotný po přesné přihrávce Josefa Eliáše nemýlil. Opařený Varnsdorf se ani nestačil rozkoukat, a v 57.minutě knokautoval domácí celek z nenápadné akce Ivan Šnirc. Varnsdorf se pokusil rychle oklepat, velmi aktivní Rudnytskyy v 60. minutě a po něm Jurča v 63. minutě vyzkoušeli pozornost ústeckých obránců a brankáře. Gólový efekt ovšem tyto akce nepřinesly.

Hra začala trpět nepřesnostmi a ani tutovka v 72. minutě, kdy Rudnytskyy sám před brankářem vysoko přestřelil, již nepřinesla změnu skóre. Posledních dvacet minut se spíše dohrávalo z povinnosti, za zmínku stojí jen Peterkova šance ze 77. minuty, kterou vyboxoval domácí gólman Porcal a nucené střídání zraněného Martana z 83. minuty. Varnsdorf tak ztratil nadějné vedení a stále čeká na premiérové vítězství v tomto ročníku FNL.