12.09.2015 | Adam Joska | Zápas

Frýdek-Místek díky brance v závěru získal první bod, stále je však poslední

Frýdek-Místek – Už se zdálo, že ani v šestém zápase letošního ročníku Fotbalové národní ligy nebudou Frýdecko-místečtí skórovat. Za stavu 1:0 pro Ústí nad Labem mířil duel ke svému konci, když v tom přišla nečekaná trefa střídajícího Stratila. Valcíři tak nejen že přerušili nepříznivou sérii bez vstřelené branky, zároveň si připsali první bod. Nicméně na jejich pozici v tabulce se nic nemění.
Statistiky
Branky: 84. Stratil – 51. Králík.
Rozhodčí: Julínek – Caletka, Boček.
ŽK: Jarabica – Peterka, Hyčka, Zacharda, Hošek.
Diváci: 1 545.
Prepsl – Švrček, Jarabica, Vašenda (54. Stratil) – Bello, Mehremić, Ujlaky (63. Zapalač), Ižvolt, Krišto – Vyskočil (72. Matúš), Ďuriška
Zacharda – Zukić, Vaněk, Zeman, Šnirc – Martykán, Hyčka, Eliáš (90+1. Leibl), Králík (71. Misković), Peterka – Hošek (83. Smola)
Diváci: 1545

Do první vážnější šance se po 14. minutách hry dostali hráči hostujícího Ústí nad Labem, když Šnicr poslal přesný centr na Hoška, jenže ten hlavičkou těsně minul svatyni Prepsla. I Frýdek-Místek si dokázal vytvořit zajímavou šanci, Ujlaky nejprve zastavil protiútok hostů a chvíli poté vyslal střelecký pokus z dvaceti metrů, který skončil těsně mimo.

Až ve 38. minutě musel hostující brankář Zacharda poprvé zasahovat a hned se pořádně protáhl. Ižvolt vyslal z rohového kopu centr na Menhremiće, jenž zakončoval hlavou poměrně přesně, ale gólman se proti jeho pokusu vyznamenal.

Přestože Frýdek-Místek měl v první půli více ze hry a hosté spíše pozorně bránili, tak se jako první prosadilo v 51. minutě Ústí nad Labem. Jan Králík se odhodlal ke střele z dvaceti metrů a mířil přesně k tyči. Prepsl pouze sledoval, jak balón končí v jeho síti.

V 73. minutě hosté mohli navýšit svůj náskok, dokonce se už radovali ze vstřelené branky, ale hlavní rozhodčí byl jiného názoru. Miskovićova střela z přímého volného kopu zamířila do břevna, odkud se balón odrazil k brankové čáře a následně pryč. Šest minut před koncem základní hrací doby se Frýdku-Místku podařilo z ničeho nic vyrovnat.

Na hranici ofsajdu využil špatně zformované obrany Lukáš Stratil, který ránou k tyči vstřelil první branku svému mužstva v této sezóně, a ukončil tak 579 minut trvající čekání na gól. Ústní nad Labem už mělo na dosah své třetí vítězství v lize, jenže o to přišli kvůli jedné nepozornosti. Naopak domácí si připsali svůj první bod.