18.09.2015 | Tereza Košťálová | Zápas

Tři body zůstaly doma. Ústí nad Labem zaslouženě porazilo Pardubice 4:1

Ústí nad Labem – Páteční předehrávku 7. kola Fotbalové národní ligy obstarali fotbalisté Ústí nad Labem a Pardubic. Více než jedenáct stovek diváků vidělo hned pět branek, z toho k radosti většiny přítomných padly čtyři do sítě východočeského celku. Arma navázala na předchozí povedené výkony a porazila Pardubice 4:1, čímž se dostala na průběžnou čtvrtou pozici v tabulce druhé nejvyšší soutěže. Hosté uzavírají první desítku.
Statistiky
Branky: 45. Hyčka, 60. Králík, 64. Smola, 71. Novotný F. – 54. Kudrna. Rozhodčí: Houdek – Kubr, Koval. ŽK: Eliáš, Zukić – Kopřiva, Kim, Kakrda. ČK: 90+1. Zukić – 82. Kakrda. Diváci: 1 128.
Zacharda – Zeman M., Zukić, Vaněk, Šnirc – Peterka J. – Eliáš (60. Novotný F.), Králík (75. Miskovič), Martykán, Hyčka – Smola (84. Hošek)
Knobloch – Kakrda, Kopřiva, Pospíšil T., Šejvl (77. Vencl) – Fousek A., Jeřábek, Řezníček, Kudrna, Kim (67. Pánek) – Petráň (65. Klátil)
Diváci: 1128

V prvním poločase neměli diváci příliš mnoho možností zhlédnout nějakou větší šanci. Pardubice mohly zavést jednobrankové vedení už ve třetí minutě, kdy Jan Řezníček zahlédl volnou svatyni domácího mužstva, ale Michal Zeman včas zareagoval. Jedna větší příležitost Army se naskytla Janu Králíkovi, který v patnácté minutě nastřelil břevno brány Pardubic.

Vstřelení gólu se ale fanoušci přece jen dočkali, a to až ve čtyřicáté páté minutě. Gólem do šatny se prezentoval Alois Hyčka, který z levé strany potrestal prázdnou bránu hostí a nastřelil pravou zadní tyč svatyně.

Druhý poločas začal vcelku v poklidném tempu, ale už v padesáté první minutě obdržel Deawon Kim žlutou kartu za nepřípustný faul. Následně se Pardubice ujaly míče a snažily se ze všech sil prostřelit brankáře Zachardu.

Vyrovnání se dostavilo zhruba o tři minuty později, když Petr Kudrna z těsné blízkosti překonal ústeckého gólmana a na světelné tabuli tak svítily dvě jedničky. Vyrovnané skóre se domácím nelíbilo a začali kombinovat na soupeřově polovině. Postupné kombinace přes přihrávky se nakonec vyplatily, do černého se trefil Jan Králík.

Ústí nad Labem se přesně trefilo následně ještě dvakrát. Nejprve se v šedesáté čtvrté minutě prosadil Tomáš Smola, který si s brankářem věděl rady. Poté upravil skóre na tabuli Filip Novotný střelou k levé zadní tyči.

Ve druhé části byli diváci také svědky dvou červených karet, které padly kvůli druhým žlutým napomenutím. Nejprve se červenalo na straně hostů v osmdesáté druhé minutě a to konkrétně u Vojtěcha Kakrdy. Následně inkasoval v nastaveném čase druhou žlutou kartu také domácí Adnan Zukić.

Po boji si nakonec Ústečtí na domácí půdě tři body ponechali. Pardubice se musí smířit s prohrou 1:4 a domů tak odjely s prázdnou. Ústí nad Labem si do tabulky připisuje už třetí výhru v této sezóně.

Petr Němec (FK Ústí nad Labem):
"Jsem šťastný, že máme tři body, jelikož soupeř byl velmi fotbalový. Pardubice spolu hrají už nějaký ten pátek a hráči se velmi dobře znají. Musím říct, že pro soupeře se jedná o krutý výsledek. Myslím si, že rozhodla druhá branka, která Pardubice zlomila."

Jiří Krejčí (FK Pardubice):
"Myslím si, že jsme podali takový výkon, na který máme. Nezvykle jsme nadělali spoustu chyb v zadních řadách. Zápas se lámal za stavu 1:1. Poté Vojtěch Kakrda neproměnil jistou šanci a přestřelil. Vytvořili jsme si však mnoho šancí, což soupeř také, ale Arma je proměnila a my ne."