24.10.2015 | Lukáš Švéda | Zápas

Sokolov ani v jedenáctém zápase sezóny neprohrál, s ústeckou Armou remizoval 1:1

Sokolov – Na západ Čech dorazilo Ústí nad Labem, které, stejně jako domácí Baník, hraje v této sezóně ve skvělé formě. Oba týmy držely dlouhou sérii bez porážky a ve vzájemném souboji si to také rozdaly o druhou příčku. Po remíze 1:1 si ji nakonec udrželi hostující Severočeši.
Statistiky
Branky: 80. Vrtělka (pen.) – 52. Smola. Rozhodčí: Královec – Kožár, Vitner. ŽK: Zukić (Ústí nad Labem). Diváci: 880.
Belaň – Prošek, Vondráček, Takács, Urma – Vrtělka, Kratochvíl (65. Machek) – Kosak, Dvořák II., Pouček (90+1. Tůma) – Manzia (72. Procházka)
Zacharda (60. Tvrdoň) – Zeman, Zukić, Vaněk, Šnirc – Peterka – Eliáš, Martykán, Miskovič, Novotný (86. Leibl) – Smola (72. Hošek)
Diváci: 880

Do vzájemného utkání vstupovaly oba týmy ve velké formě. Domácí Baník měl za sebou deset zápasů bez porážky, hostující Ústí nad Labem pak osm. Kromě prodloužení těchto sérií šlo oběma celkům také o druhé místo v tabulce. Lepší výchozí pozici měla Arma, která měla nad Sokolovem náskok dvou bodů. Musela se však obejít bez potrestaného Hyčka, zatímco Západočeši nastoupili v nejsilnějším složení.

Úvod zápasu nabídl opatrný fotbal z obou stran. Do první zajímavější pozice se ve 12. minutě dostal sokolovský forvard Manzia, který sice na Kosakův centr nedosáhl, nicméně míč proletěl kousek od pravé tyče Zachardovy brány. O pět minut později se narodila největší šance prvního poločasu. Smola si zpracoval centr zleva, nabídl míč ústeckému kapitánovi Martykánovi, který zpoza šestnáctky mířil k tyči, ale skvělý zákrok gólmana Belaně zachránil domácí od pohromy. Oba týmy kopaly řadu rohových kopů a standardních situací, ale v drtivé většině při nich úřadovali bránící hráči a žádná nebezpečná situace k vidění nebyla. Až po půlhodině hry rozehrál hostující Šnirc na Zemana, jehož přetažený centr málem zaskočil Belaně, ale nakonec dopadl jen na břevno.

Chvíli na to pálil po zmatcích v sokolovské defenzívě z dobrého postavení Smola, jeho tečovaný pokus však minul branku Baníku. První poločas tak skončil bez branek. Do toho druhého pak Arma nastoupila hodně aktivně, i když její první akce se nevyvedly. Až v 52. minutě doputoval míč z levé strany na kopačky Tomáše Smoly, který se ocitl sám před Belaněm a zkušeně balón nasměroval mimo jeho dosah. Inkasovaný gól baníkovce viditelně probudil a ti zvýšili svou snahu vstřelit gól. Po hodině hry musel odstoupit zraněný brankář Ústí Zacharda a jeho místo zaujal Tvrdoň. Toho mohl po dalších deseti minutách překonat Manzia, když dostal do výhodné pozice přihrávku od Dvořáka. Sokolovský útočník však na penaltovém puntíku promáchl.

Hosté se soustředili na obranu a Baník v té době kontroloval hru a snažil se soupeřův blok překonat. To se povedlo až v 80. minutě, když průnik Urmy utnul skluzem Zukić a sudí Královec ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil kapitán Vít Vrtělka a střelou na opačnou stranu nedal Tvrdoňovi šanci zasáhnout – 1:1. I přes záverečný tlak se baníkovcům nepodařilo podruhé skórovat, a tak utkání vítěze nepoznalo. Oba týmy si připsaly po bodu, natáhly své úspěšné série a také v tabulce k žádné změně nedošlo.