19.03.2016 | Jiří Paýr | Zápas

Vlašim proti Ústí dvakrát vedla, nakonec si se soupeřem body rozdělila

Vlašim – Blaničtí rytíři versus ústecká Arma. Tento duel mohli v sobotu vidět diváci ve středočeském městě. Lépe to vypadalo po většinu utkání s domácím týmem, který dvakrát poslal do vedení Jan Jícha. Vlašim však srazily dvě velké chyby v obraně, které hosté potrestali a dovedli tak utkání ke konečné remíze.
Statistiky
Branky: 11. a 39. (pen.) Jícha – 27. Eliáš, 75. Smola. Rozhodčí: Proske – Hrabovský, Pochylý. ŽK: Janda, Hašek, Vebr – Eliáš, Leibl. Diváci: 420.
Budínský – Dressler, Pimpara, Štochl, Vondra – Janda, Kulhánek (60. Vebr), Hašek, Průcha (84. Frizoni) – Jícha, Nečas (65. Hadaščok)
Zacharda – Zukić (46. Králík), Vaněk, Krapka, Zeman, Šnirc – Faouzi (62. Smola), Eliáš, Leibl, Peterka – Veverka (87. Miskovič)
Diváci: 420

Do utkání 19. kola vstoupili aktivněji hosté, kteří se v úvodních minutách mohli více těšit z držení míče. Ovšem Vlašim postupem času přidala na obrátkách a dokázala Armě, že i ona umí dávat branky, když po přihrávce Jandy dokázal první jarní gól Vlašimi vsítit Jan Jícha. Vlašim po vstřelené brance ožila a i další šance patřila Janu Jíchovi, který však tentokrát neměl seštelovaná mířidla a míč letěl vedle.

Domácí byli dále nebezpečnějším celkem, ale Zacharda v čele se svou obranou odolával a jako by hosté čekali na svou šanci. Ta přišla, když si na hranici vápna nerozuměli domácí obránci a Josef Eliáš oslavil svůj svátek přesným zásahem na zadní tyč - 1:1.

Blaničtí rytíři se rozhodně s remízovým stavem nesmířili a opět hýřili aktivitou, za kterou byli odměněni. Ve 38. minutě byl ve vápně zatažen Dressler a nařízený pokutový kop proměnil Jan Jícha. První úspěch byl Jíchovi odepřen a pokutový kop se musel opakovat, ale domácí kanonýr se nemýlil ani podruhé.

Poločasové vedení domácí celek mírně ukolébalo a vstup do druhé půle patřil severočeské Armě. Domácí však dokázali útočné snahy ústeckých včas eliminovat. Až v 65. minutě si trenér Hašek otřel pot z čela, když Leibl z úhlu trefil pouze spojnici břevna a tyče.

Tato šance domácí již pořádně probudila a ti začali být znovu velmi nebezpeční směrem dopředu. Nejprve netrefil ideálně míč Jícha a po něm se nedokázal sám před brankářem prosadit Martin Hašek. Gól nepřinesla ani dorážka Ondřeje Průchy.

To, že na známém pořekadlu nedáš-dostaneš je něco pravdy, se Vlašim přesvědčila záhy, když rychlou akci zakončil hlavičkou Tomáš Smola. S remízovým stavem již ani jeden tým nedokázal nic udělat a tak zápas skončil dělbou bodů, i když pro domácí tým vypadal zápas velmi nadějně.