02.04.2016 | Jan Hrabal | Zápas

Pardubice vedly jen dvě minuty, fotbalisté Ústí nad Labem získali bod

Pardubice – Remízou skončil souboj dvou týmů z horní poloviny tabulky. Pardubičtí fotbalisté sice zásluhou Řezníčka vstřelili první jarní gól, na všechny body ale nedosáhli, neboť po hodině hry vyrovnal Veverka. Domácí byli v závěru střetnutí aktivnější, ale na pátý celek Fotbalové národní ligy si nepřišli.
Statistiky
Branky: 59. Řezníček – 61. Veverka.
Rozhodčí: Ardeleánu – Vitner, Kotalík.
ŽK: Šejvl – Křapka, Peterka, Králík, Eliáš.
Diváci: 659.
Frydrych – Šejvl, Vencl, Pospíšil, V. Kakrda – Kim (57. Niang), Kudrna (81. Klátil), Řezníček, Fusek – Jeřábek, Kovář (73. Petráň)
Zacharda – Křapka, Zukić, Vaněk, Zeman – Eliáš (89. Faouzi), Veverka (75. Miskovič), Peterka, Králík, Leibl (88. Procházka) – Smola
Diváci: 659

Necelých sedm set diváků na prosluněné Vinici si užilo zlepšenou podívanou až po hodině hry. Souboj v horní polovině tabulky Fotbalové národní ligy vítěze nenašel, oba celky se rozešly smírně 1:1. Severočeši si tak udrželi pětibodový náskok na domácí tým.

Hned ve 3. minutě si Pardubice zásluhou Kima vybojovaly rohový kop, o dvě minutky později další útočnou akci táhl Fusek po levé straně, poté nahrál Řezníčkovi, ale ten střílel mimo branku. Domácí byli v prvním poločase aktivnější, častěji kombinovali, ale k finálnímu zakončení po překvapivé přihrávce se nedostali. Změnit skóre nepomohla ani dvojice rohových kopů na obou stranách v závěru první části hry.

V té druhé se tempo zvýšilo, ve 48. minutě hostující Vaněk zablokoval kapitána Jeřábka, poté Pardubice nezužitkovaly trestný kop zahrávaný ze strany. Míč si našel a zneškodnil brankář Zucharda. Až v 59. minutě se domácí tým dočkal, první jarní gól vstřelil Jan Řezníček po ideálním pasu od Kováře – 1:0.

Radost z nabytého vedení netrvala ve východočeském táboře dlouho, hned po dvou minutách po rychlé akci a přesném centru zleva přesně zacílil hostující Richard Veverka – 1:1. Odpovědět mohl posléze domácí Fusek, ale na brankáře Ústí nad Labem si nepřišel. Pardubický celek byl v závěru aktivnější, hrozil i z rohových kopů, zajímavou šanci měl v 88. minutě Petráň, ale jeho hlavička těsně minula cíl. Hostující obrana ale ubránila remízu a pětibodový náskok na pátém místě tabulky.