09.04.2016 | Zdeněk Kamínek ml. | Zápas

Arma ukončila sérii čtyř remíz, ale ne podle svých představ, Českým Budějovicím podlehla

Ústí nad Labem - Kvůli zápasu hokejové reprezentace v Ústí nad Labem nastoupila Arma k utkání dvaadvacátého kola Fotbalové národní ligy nezvykle v sobotu. Od úvodního hvizdu měli navrch fotbalisté Českých Budějovic, kteří zásluhou Patrika Čavoše ovládli těsným rozdílem úvodní půli. Ve druhém poločase se dvakrát trefil do černého Richard Kalod, jenž pojistil vítězství Dynama. Ústí nad Labem se na jaře trápí, po čtyřech remízách a dvou porážkách na první výhru v této části sezóny stále čeká.
Statistiky
Branka: 56. a 66. Kalod, 16. Čavoš.
Rozhodčí: O. Lerch - Melichar, Myška.
ŽK: Jurdík (České Budějovice).
Diváci: 884.
Zacharda – Zeman M., Zukić, Vaněk L., Šnirc – Eliáš (70.Výborný), Křapka, Králík (74. Faouzi), Leibl – Veverka (46. Miskovič), Smola
Křížek – Klesa, Novák P., Funda, Hájovský – Pešek, Čavoš, Mareš J. (85. Kadula), Benát – Šimák (89. Jurdík) – Kalod (77. Ujec)
Diváci: 884

Jako první se míče při rozehrávce ze středového kruhu ujali domácí, byli to ale hosté, kteří vstoupili do zápasu aktivněji. V jedenácté minutě kopaly České Budějovice již šestý rohový kop, ujala se ale až akce o pět minut později. Patrik Čavoš se zmocnil balónu po přihrávce od svého spoluhráče a ze středu nalezl recept na Zdeňka Zachardu.

V devatenácté minutě se dostalo Ústí nad Labem do první větší šance, když střelecký pokus Michala Leibla vyrazil Zdeněk Křížek před sebe. V minutě následující si Tomáš Smola vyměnil balón opět s Michalem Leiblem, který z dobré střelecké pozice zamířil nad.

Zbytek první půle nabídl jen brankovou příležitost Jana Králíka, který ve čtyřicáté minutě přestřelil, za minutu si ukopl ve velkém vápně míč Richard Veverka.

Jihočeši navázali na dobrý dobrý výkon z úvodního poločasu i po přestávce, když v šestapadesáté minutě získal Richard Kalod přihrávku z pravé strany a ze středu se se svou střelou k levé tyči nemýlil.

V šedesáté minutě mohl alespoň snížit střídající Jiří Miskovič, jenž těsně minul svatyni Zdeňka Křížka. Uběhlo dalších šest minut a po pohledné kombinaci šli svěřenci Davida Horejše a Jiřího Lercha do tříbrankového vedení. Jan Šimák křižnou přihrávkou z levé strany nalezl Richarda Kaloda, který druhým gólem v utkání trefil odkrytou branku a nedal domácímu brankáři šanci.

Zbytek utkání se již pouze dohrával, výsledkem byly tři body, které si po výhře 3:0 odvezly České Budějovice.

Petr Němec (FK Ústí nad Labem):
"Hodnocení zápasu pozitivní nebude, sám nevím, co k utkání říct. Hosté byli fotbalovější, měli hráče, kteří mají něco za sebou, a bylo to vidět. Naše ztráty jsou bohužel hodně citelné, na hřišti mi chyběla pohoda, klid. Nastoupili jsme špatně, v prvních patnácti minutách měl soupeř šest rohů. což jsem ještě nezažil. Antonín Křapka jako ligový hráč svou úlohu nezvládl, a když se podívám na lavičku, máme hodně mladých hráčů a se sestavou se nedá příliš manévrovat. Blahopřeji soupeři k vítězství, které jsme mu hodně usnadnili. Porážka mě bolí, ale musím se s tím smířit. Mrzí mě to, že někteří hráči si nedají říct a dělají stále stejné chyby. Góly jsme dostali po ztrátách balónu."

David Horejš (SK Dynamo České Budějovice):
"Byl to první náš venkovní jarní zápas. Chtěli jsme navázat na výkony z domácího hřiště, hráli jsme na vítězství. Od prvního okamžiku jsme byli jednoznačně lepší, zaslouženě jsme vyhráli, vstřelili tři krásné góly a vytvořili si i další šance. Nesmírně si vážím čistého konta, domácí jsme nepustili do žádné vyložené brankové příležitosti. Věřím, že pokud budeme předvádět podobný fotbal a hrát s chutí, někam se posuneme. Richard Kalod je pro nás velice platný útočník, na podzim měl bohužel zdravotní potíže. V utkání měl splněno, i když říkal, že měl síly na hattrick, říkal si i o střídání. Jsem rád, že má formu, důležité je, aby byl zdravý."