21.05.2016 | Lukáš Švéda | Zápas

Sokolov přišel o domácí neporazitelnost, tři body Táborsku zajistil dvougólový Nešický

Sokolov – Až do posledního domácího utkání trvala neporazitelnost Západočechů na vlastním stadionu. Tu ukončilo až ve 29. kole Táborsko, kterému k vítězství 2:1 výrazně přispěl záložník Aleš Nešický, autor obou hostujících branek. O konečné čtvrté místo v soutěži už ale Baník nepřijde. Naopak Jihočeši se po sobotě posunuli na pátou příčku.
Statistiky
Branky: 61. Přeučil – 42. a 85. Nešický.
Rozhodčí: Adámková – Hájek, Pospíšil.
ŽK: Jablonský (Sokolov).
Diváci: 552.
Dvořák I. – Kopečný, Kucalas, Jablonský, Medveděv – Vrtělka, Kratochvíl – Mejdr (89. Blažek), Dvořák II. (85. Procházka), Pouček (81. Machek) – Přeučil
Toma – Juroška, Mráz, Běloušek, Hanzlík – Sladký – Presl, Traoré, Nešický (89. Kučera), Ciku (90+1. Novák) – Surmaj (68. Dordič)
Diváci: 552

Domácí trenér Daniel Šmejkal poslal do utkání překvapivou jedenáctku, když od začátku nasadil Mejdra, Kucalase a po několikazápasovém půstu si od začátku zahráli také Vrtělka s Medveděvem. Táborský kouč Petr Frňka mohl využít navrátilců Bělouška s Preslem.

Po opatrném úvodu mohl jako první změnit skóre hostující Presl, kterého obrana Sokolova pustila až před Dvořáka, který si ale už v 5. minutě připsal důležitý zákrok. V dalších minutách se už tak nebezpečné šance nerodily snadno. Většina střel z kopaček hráčů obou týmů končila daleko od branky. Ačkoliv se hrálo za teplého počasí, k vidění byl zajímavý fotbal. Oba celky se snažily hrát aktivně, ale v posledních fázích jejich hry už chybělo více přesnosti. Do solidní šance se ve 28. minutě dostal po přihrávce Dvořáka II. Mejdr, jenže jeho střelu včas zablokoval skluzem jeden z obránců Táborska.

Poté krásně z voleje pálil Přeučil, ale gól z toho také nebyl. Ve 37. minutě byl v akci znovu domácí Mejdr, když mu míč předložil Kopečný, ale tečovaná střela skončila těsně nad břevnem. Po dalších pěti minutách už se ale skóre měnilo. Táborský Aleš Nešický obdržel pěkný pas mezi obráncem, sám před Dvořákem si věděl rady a přesným lobem poslal hosty do vedení 1:0. Gól do šatny se hostům povedl dokonale.

Po změně stran zapli hráči Baníku na vyšší obrátky, po pár vteřinách druhé půle střílel těsně vedle levé šibenice kapitán Vrtělka. Uteklo dalších pět minut, když Jablonský vysunul Kratochvíla, který z úhlu málem překvapil Tomu, naštěstí pro hosty letěla střela vedle. Jenže gólově se mohli prosadit hosté, a to v 54. minutě, kdy se Surmaj zjevil před Dvořákem, který však opět skvěle zasáhl a střelu zlikvidoval. Šance se střídaly na obou stranách a o čtyři minuty později vyzval Kopečný ke skórování Přeučila, ten však z první pálil pouze nad.

V 61. minutě se už sokolovský stadion mohl radovat. Kopečný pronikl z pravé strany do pokutového území, našel na malém vápně Vojtěcha Přeučila, který zblízka usměrnil balón do hostující brány – 1:1. Baník tlačil a snažil se o rozhodující druhou trefu. Mohl však inkasovat od střídajícího Dordiče, kterého znovu vychytal sokolovský Dvořák I. Jeho jmenovec ze zálohy měl v 76. minutě na kopačce gól, ale střelu na poslední chvíli chytil táborský Toma.

V poslední desetiminutovce mohl rozhodnout Ciku, jenže to by nesměl míč poslat jen vedle levé tyče. Rozuzlení atraktivního zápasu přišlo v 85. minutě, kdy Aleš Nešický vystřelil ze střední vzdálenosti, jeden ze sokolovských stoperů míč tečoval do protipohybu brankáře Dvořáka, který jen sledoval, jak míč letí do odkryté brány. Sokolovští se ve zbytku utkání na žádnou šanci nezmohli, a tak prohráli s Táborskem 1:2.

Pro Sokolov se jednalo o první domácí porážku v sezóně, nicméně i tak si zajistili konečné 4. místo v tabulce. Táborsko potvrdilo, že v závěru ročníku na přední týmy FNL umí a díky třem bodů se Jihočeši posunuli na pátou příčku.