21.05.2016 | Adam Joska | Zápas

Znojmu ani vítězství v Opavě nepomohlo, do nejvyšší soutěže se letos nepodívá

Opava – Znojemští hráli v Opavě o udržení naděje na postup do první ligy a ihned ve 2. minutě otevřeli skóre zápasu díky Stáňovi. Ve druhé půli se oba celky rozstřílely, když každý z nich skóroval dvakrát. Za domácí snižoval Jurečka a Mrázek, o dvě přesné trefy hostů se postaral Žondra. Ani vítězství však Znojmu nestačilo a po výhře Karviné zůstane i pro příští sezonu ve Fotbalové národní lize.
Statistiky
Branky: 73. Jurečka, 90+3. Mrázek – 66. a 75. Žondra, 2. Stáňa.
Rozhodčí: Dresler – Pochylý, Boček.
ŽK: Ledecký (Znojmo).
Diváci: 1 226.
Květon – Simerský, Pospěch, Žídek (50. Dvorník), Hrabina – Grussmann (75. Schaffartzik), Jursa, Kuzmanović, Jurečka, Mozol – Přichystal (59. Mrázek)
Doleček – Bělíček, Mezlík, Odehnal, Helísek – Šumbera, Stáňa, Njire (88. Svozil), Nehyba (61. Weber) – Žondra, Ledecký (70. Šamánek)
Diváci: 1226

Znojmu se v utkání o naději na postup do nejvyšší soutěže povedl vstup na výbornou, když se již ve 2. minutě ujalo vedení. Bronislav Stáňa obdržel přesný pas za opavskou obranu, gólman Květon proti němu zkusil alespoň vyběhnout, s tím si však Stáňa poradil a otevřel gólový účet zápasu. Po deseti minutách hry udeřil hostující Stáňa podruhé, centr propadl obranou k hostujícímu hráči, kterému radost ze vstřelené branky utnul pomezní rozhodčí, jenž signalizoval ofsajdové postavení.

Znojmo pokračovalo ve svém útočném snažení a do další slibné šance se dostal před malým vápnem Nehyba, který ale z ideální střelecké pozice trestuhodně minul branku. V závěru první půle vyrazil Mozolův centr mimo vápno Doleček, k odraženému míči se dostal Hrabina, jehož dělovka prolétla těsně vedle pravé tyčky.

První větší šanci druhého poločasu nevyužil hostující Njire, v 66. minutě se už ale Znojmo radovalo z druhé vstřelené branky. Ledecký nasměroval centrem míč na pravou stranu na Libora Žondru a ten se hlavičkou k zadní tyči nemýlil. V 73. minutě se takřka z ničeho dočkala Opava snížení, po centru Simerského se střelou přesně mezi tři tyče prosadil Václav Jurečka.

Ihned po vstřelené brance měl na kopačce vyrovnání Hrabina, jenž z hranice velkého vápna pálil těsně vedle branky. V 75. minutě ukončil naděje domácích Libor Žondra, kterého našel ve vápně přesným pasem z pravé strany Helísek. V závěru utkání měli Slezané několik šancí na vstřelení branky, což se jim podařilo ve třetí minutě nastavení, kdy z bezprostřední blízkosti propálil hostujícího brankáře Dolečka Tomáš Mrázek a upravil konečné skóre na 2:3 z pohledu domácí Opavy.