21.08.2016 | Filip Lefenda | Zápas

Dynamo opět neinkasovalo, s Varnsdorfem se rozešlo smírně bez branek

Varnsdorf – Jediný nedělní zápas obstaraly týmy Varnsdorfu a Českých Budějovic. Hostům patřilo před startem třetího kola vedoucí postavení v tabulce, na sever Čech navíc cestovali v pozici mančaftu, který letos ještě ani jednou neinkasoval. A nula v kolonce obdržených branek bude u Dynama svítit i další týden, tentokrát však parta kolem střelce Kaloda ale branku ani nevsítila a zápas tak skončil nerozhodně 0:0.
54' Knejzlík
59' Daníček
84' Filip
67' Funda
Samoel – Zieris, Neuberg, Filip – Rys, Houser (80. Dordič), Daníček, Richter, Knejzlík – Durdević (60. Beránek), Fotr (64. Jakubov)
Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Čavoš, Čermák – Pešek (68. Kadula), Benát (90. Bederka), Táborský (82. Wermke) – Kalod
Rozhodčí: Berka – Vitner, Kožár • Stadion: Městský stadion v Kotlině • Diváci: 985

Aktivněji zahájili utkání domácí fotbalisté. Již ve 4. minutě Křížka poprvé vystrašil Richter, míč ale skončil jen na horní síti. Výborným zákrokem se strážce českobudějovické svatyně prezentoval ve 13. minutě, když vychytal osamoceného Durďeviče. Na druhé straně zaznamenal dva střelecké pokusy Táborský, leč postrádaly nebezpečí. To domácí Fotr se ve 20. minutě zjevil v obrovské šanci, když balon poslal jen těsně vedle levé tyče.

Následující desetiminutovka patřila Dynamu, které se po většinu času drželo na polovině soupeře, avšak kloudnější akci, která by výrazněji ohrozila Samoelovu bránu, hosté nevyprodukovali. Pět minut před koncem prvního poločasu se pak podařilo dostat Jihočechům míč do sítě, Kalod svou čtvrtou letošní branku ale slavit nemohl, neboť byl máván ofsajd. A skóre se následně neměnilo ani na druhé straně, kde Varnsdorfští zahrozili ze standardní situace. Tu rozehrál Daníček, k odražené střele se poté dostal Durďevič, míč však proletěl opět jen těsně vedle Křížkovy tyče.

Zkraje druhého dějství musel Zieris pohotově odkopnout míč před Kalodem. Krátce poté brankář Samoel narazil při vyrážení míče do tyče, vše se ale obešlo bez ošetřování. Na vážnější možnost čekala necelá tisícovka diváků do 66. minutě, kdy se k míči dostal Richter, ale na hostujícího Křížka si nepřišel. O čtyři minuty později musel předvést kvalitní zákrok také Samoel, jenž pro změnu vychytal aktivního Táborského.

V samotném závěru se zrodil před domácí brankou závar, který ale v nebezpečnou střelu nevyústil. Svůj cíl nenalezla ani střela Benáta. Za Varnsdorf ještě zahrozil Jakubov, jeho pokus ze strany ale lapil Křížek. Duel tak skončil bezbrankovou remízou, po které si týmy rozdělily po jednom bodu.