20.08.2016 | Lukáš Švéda | Zápas

Glaserova paráda rozhodla o vítězství Sokolova nad Prostějovem

Sokolov – Souboj dvou týmů čekajících na první výhru v sezóně rozhodl moment z 84. minuty, kdy domácí záložník Petr Glaser výstavní střelou rozvlnil síť hostující brány. Do té doby oba celky měly několik zajímavých šancí, ale neuspěly v nich.
84' Glaser
67' Strada
69' Vondráček
93' Mejdr
40' Kroupa
44' Šteigl
59' Skwarczek
Belaň – Strada, Vondráček, Ševčík, Mejdr – Sadílek, Machek, Medvěděv (73. Blažek) – Glaser (86. Průcha) – Provod (56. Klusák), Přeučil
Kofroň – Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář – Štrombach (63. Langer), Fládr, Skwarczek, Šteigl (80. Machynek) – Nekuda (76. M. Machálek), Kroupa
Rozhodčí: Váňa – Fišer, Flimmel • Stadion: Stadion FK Baník Sokolov • Diváci: 580

Sokolovký Jiří Dreiseitl udělal po nepovedeném vystoupení v Ústí nad Labem dvě změny, když do branky postavil Belaně, do obrany pak Stradu. Hostující lodivod František Jura neměl po domácí plichtě s Olomoucí důvod cokoliv měnit, a tak Hanáci nastoupili na západě Čech v identické sestavě jako před týdnem.

Nováček soutěže začal zápas bez jakéhokoliv respektu. Už v 6. minutě sokolovská obrana propadla, Štrombach postupoval sám na Belaně, ale pak si na domácím brankáři vylámal zuby. Baníkovci se zpočátku hledali a nedařilo se jim v útočné fázi. Postupem času se však zlepšovali a svého protivníka začali přehrávat. Do šestnáctky Prostějova se dostávali často díky rohovým kopům a standardním situacím, ale hostující obrana v čele s vypomáhajícím kapitánem Kroupou si vždy poradila.

První velkou příležitost domácích měl na svědomí levý bek Mejdr, který obešel protihráče a střelou pod břevno pořádně protáhl Kofroně. Po jedné ze standardních situací si na zadní tyč naběhl kapitán Baníku Vondráček, nečekanou střelou zpoza hráče mířil k tyči, ale pozorný Kofroň opět zabránil Sokolovu jít do vedení. První půle tak gól nenabídla a skončila 0:0.

Po změně stran pokračovali sokolovští fotbalisté ve své aktivní hře, soupeře k ničemu téměř nepouštěli. Hosté sázeli spíše na protiútoky, které začínaly po častých ztrátách Baníku při snaze o ofenzivní akce. Uběhla hodina hry, když si na centr naskočil vysoký Kroupa, ale ke smůle hostů zamířil pouze nad. O deset minut později zůstal v šestnáctce osamocený Přeučil, kterému se povedlo přes hráče vystřelit a Kofroň se musel předvést dalším podařeným zákrokem.

S blížícím se koncem to čím dál více vypadalo na bezgólovou remízu, když vzal osud do svých nohou domácí středopolař Petr Glaser. Po několika neúspěšných pokusech se v 84. minutě opřel do míče a jeho rána z třiceti metrů skončila v prostějovské bráně. O rychlou odpověď se postaral Kroupa, jenže jeho hlavička proletěla jen těsně vedle tyče domácí brány. V nastaveném čase, kdy Sokolov úporně bránil hubený náskok, se narodily další dvě velké šance hostů na vyrovnání. Susova hlavička mířila nad bránu a krásnou střelu Pančocháře neméně pěkně vyrazil Belaň mimo. Sokolov tak poprvé v sezóně oslavil vítězství, Prostějov si bude muset minimálně do příštího kola počkat.