19.08.2016 | Petr Frömel | Zápas

Opava zvítězila 3:0 ve Znojmě, na hřišti soupeře se v lize radovala po dlouhých 677 dnech

Znojmo – I přes počáteční aktivitu domácích se z gólu jako první radovali Slezané, kteří následně zabezpečili svoji obranu a vyráželi do brejků. Taktika se jim vyplatila, ve druhé půli přidali další dva přesné zásahy a z jižní Moravy odvezli všechny body. Vyhrát na půdě soupeře se Opavě podařilo v ligovém utkání po dlouhých 677 dnech.
24' Schaffartzik
60' Smola
86' Janetzký
41' Motal
44' Odehnal
21' Fendrich
Doleček – Čereda, Svozil, Odehnal, Helísek – Šumbera (73. Nepožitek), Motal, Javůrek (64. Holub), Njire (64. Urbančok) – Ledecký, Rybička
Fendrich – Simerský, Pospěch (58. Hrabina), Žídek, T. Čelůstka – Grussmann (76. Janetzký), Jursa, Schaffartzik, Zapalač – Kuzmanovič (87. Jurečka), Smola
Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Vodrážka • Stadion: Městský stadion v Horním parku Znojmo • Diváci: 1374

První střelu utkání obstaral po dvou minutách Jursa, jehož pokus Doleček vyrazil, za Znojmo mířili mimo Šumbera s Čeredou a ve velké šanci i Ledecký, jenž zůstal zapomenut u levé tyče opavské brány.

Ve 20. minutě přišel možná rozhodující okamžik duelu. Fendrich nejprve fauloval mimo pokutové území unikajícího Ledeckého, viděl však jen žlutou kartu. Z následné standardky trefil Svozil pouze břevno, z protiútoku se poté hosté radovali z gólu. Nepohlídaný Jan Schaffartzik si naskočil na centr z rohového kopu a zamířil do volné části Dolečkovy brány.

Stejný fotbalista o pět minut později hlavičkoval znovu, tentokrát byl gólman Znojma na místě. Ještě před odchodem do kabin mohla Opava náskok zvýšit, Kuzmanovič z přímého kopu střílel těsně vedle.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, Kuzmanovičovu hlavičku Doleček stačil vyrazit a Schaffartzikova střela šla nad bránu. Znojmo se přes pevný obranný val nedokázalo prosadit, při chybě v rozehrávce pak inkasovalo podruhé. Tomáš Smola zůstal volný před bránou a hlavou poslal míč do protipohybu brankáře.

Domácí se mohli téměř ihned dostat zpět do zápasu, jenže Njire ze dvou metrů prázdnou hostující svatyni minul. Znojemským fotbalistům nebylo v tomto zápase přáno dát gól, zato soupeři vycházela taktika na výbornou. V závěru utkání se podruhé vyplnilo pořekadlo nedáš - dostaneš, když nejprve Nepožitek sám před brankářem mířil pouze do Fendricha, krátce na to Jakub Janetzký pečetil výhru svého mančaftu pěkným obloučkem k levé tyči.