18.09.2016 | Filip Lefenda | Zápas

Třinec ve Varnsdorfu dvakrát vedl, nakonec si domů odvezl jen bod

Varnsdorf – Nedělní dohrávku sedmého kola obstaraly týmy Varnsdorfu a Třince. Hosté na severu Čech dvakrát vedli, domácí ale zachránil svými dvěma góly Alexander Jakubov. Duel tak skončil nerozhodně 2:2.
64' Jakubov
85' Jakubov
12' Zbrožek (vl)
78' Ižvolt
89' Fotr
30' Krišto
40' Ižvolt
53' Stříž
90' Avdič
Samoel – Zieris (85. Beneš), Neuberg, Zbrožek – Dordič (61. Fotr), Knejzlík, Rys, Daníček (80. Kozma), Richter – Durdević, Jakubov
Paleček – Vengřinek, Stříž, Janoščín, M. Čelůstka – Ižvolt, Krišto (82. Samiec), Tobiáš (45+1. Málek), Avdić, Dedič (83. Hošek) – Reintam
Rozhodčí: Dubravský – Caletka, Vysloužil • Stadion: Městský stadion v Kotlině • Diváci: 555

Duel začal pro domácí tým hodně nešťastně. Běžela 12. minuta, když Kristián Zbrožek poslal při bránění akce hlavou míč smolně za záda vlastního gólmana. Třinec se tak dostal na severu Čech hodně rychle do vedení. Varnsdorf mohl posléze zahrozit z rohového kopu, prudká rána Richtera se ale neujala. Právě rohové kopy byly v první půli na straně domácích „častým zbožím“, Varnsdorfští si ale dlouho pořádnou příležitost k zakončení neuměli vypracovat.

Pět minut před přestávkou se do míče opřel hostující Stříž, jeho pokus ale letěl vysoko nad branku. O chvíli později pálil na druhé straně Richter, ani on se ale neprosadil. Největší šance Varnsdorfu se zrodila minutu před ochodem do kabin, kdy se rozehrání přímého kopu ujal opět aktivní Richter. Od inkasované branky ochránila hosty v čele s gólmanem Palečkem tyčka.

Severočeši vstoupili do druhé půle s touhou vyrovnat stav, hlavička Neuberga se ale mezi tři tyče nevměstnala. V 58. minutě zahrozili hosté. Po centru z rohu hrací plochy se musel s výbornými zákroky vytasit brankář Samoel. Jak moc bylo jeho počínání důležité se ukázalo záhy.

Jen o šest minut později se totiž měnil stav. Necelých šest stovek platících přítomných rozveselil Alexander Jakubov, který svou třetí trefou v sezóně srovnal na 1:1. Branka domácí celek ještě více povzbudila a před svatyní Třince bylo v nadcházejících minutách hodně dusno. První závar hosté přečkali, posléze se Jakubov pokusil Palečka přelobovat, třinecký strážce ale vyrazil míč na roh a svůj tým podržel i o minutu později.

Ačkoliv byl Varnsdorf v těchto okamžicích lepším týmem, do vedení šli po sérii šancí paradoxně hosté. Do střeleckých statistik se zapsal Matej Ižvolt. Severočeši ale z utkání bodově naprázdno nevyšli. Pět minut před koncem čisté hrací doby srovnal na konečných 2:2 varnsdorfský hrdina Alexander Jakubov, jenž vsítil svou druhou branku v rámci nedělního střetnutí. Poslední slovo mohli mít přeci jen hosté, jejich příležitost ze samého závěru ale gólem neskončila.