15.09.2016 | Petr Frömel | Zápas

Po velkém boji zůstaly tři body na jihu Moravy, Znojmo přetlačilo Vítkovice 3:2

Znojmo – Znojmo bylo v úvodu utkání s nováčkem z Vítkovic aktivnější a po půlhodině hry šlo díky proměněné penaltě do vedení. Vše podstatné se potom odehrálo ve druhé půli, kdy hosté nejprve vyrovnali, domácí podruhé odskočili, Vítkovice opět srovnaly, avšak poslední slovo měl opět domácí celek.
30' Njire (pen)
67' Urbančok
89' Motal
60' Kraut
84' Mišinský
43' Rybička
72' Klíma
79' Motal
49' Hruzík
76' Cverna
Doleček – Čereda, Svozil, Odehnal – Javůrek, Nepožitek (67. Šumbera), Motal, Bartolomeu (85. Yilmaz), Njire, Urbančok – Rybička (55. Klíma)
Kostolanský – Cverna, Coufal, Hruzík – Fiala (72. Texl), Hlavsa, Vaněk, Demeter (89. Vacek), Ondráček (71. Duda) – Mišinský, Kraut
Rozhodčí: Váňa – Blažej, Flimmel • Stadion: Městský stadion v Horním parku Znojmo • Diváci: 994

V první šanci se ocitl po osmi minutách hry Rybička, jeho přízemní pokus Kostolanský bez problémů zlikvidoval. Po čtvrthodině hry se u levé tyče zjevil osamocený Svozil, hlavou však mířil mimo. Své spoluhráče napodobil Njire, jenž střílel z dálky, jeho pokus byl zblokován, podobně se vedlo na druhé straně Mišinskému.

První velkou možnost si Vítkovice vypracovaly ve 26. minutě, Hlavsova rána byla ztečována do protipohybu Dolečka a míč minul pravou tyč jeho svatyně jen o kousek. O čtyři minuty později se už skóre měnilo, i když na druhé straně. Jeden z hráčů ostravského celku zahrál rukou a Stijepo Njire z pokutového kopu poslal balón na pravou stranu, zatímco Kostolanský volil opačný kout.

Soupeř ale mohl ihned odpovědět, po špatné rozehrávce Znojma se ve velké možnosti zjevil Fiala, střelou z pravé strany nechal vyniknout jen Dolečka, jenž musel poté zasáhnout proti tvrdé ráně Mišinského z dálky. Hosté byli v závěru aktivnější, avšak skóre se před odchodem do kabin už neměnilo.

Druhá půle začala opatrně, po deseti minutách mohl Njire přidat druhý gól, z přímého kopu zatočil míč kousek nad břevno. Za hosty zkoušel střelu z voleje Ondráček, ale minul. Po hodině hry se Vítkovice dočkaly, když se po nenápadné akci a několika odrazech míč dostal až k Dominiku Krautovi, jenž z otočky nekompromisně zavěsil.

Už za sedm minut bylo vše jinak, Dominik Urbančok zaběhl za protivníkovu obranu, kde dostal dost prostoru, obešel brankáře a z ostrého úhlu poslal míč ke vzdálenější tyči. Podruhé skórovat mohl Kraut, který z dobré pozice mířil mimo tři tyče. Znojmo pro změnu dvakrát pohrdlo možností soupeři odskočit, jenže Klíma sám před gólmanem přišel o balón dřív, než stačil zakončit a Bartolomeu místo střely volil centr, jenž byl zblokován.

Šest minut před koncem bylo podruhé srovnáno, první velkou možnost, v níž se ocitl Demeter, ještě Doleček zneškodnil, na hlavičku Vladimíra Mišinského z bezprostřední blízkosti už byl krátký, míč zaplul pod břevno. Poslední slovo dramatického duelu měl přeci jen Jihomoravský tým, v předposlední minutě si po rohovém kopu v pokutovém území zpracoval balón Lukáš Motal a střelou z otočky po zemi překonal Kostolanského potřetí. V samém závěru měli Ostravané ještě pořádnou porci smůly, když v nastavení nastřelili tyč.