17.09.2016 | Jakub Kudláč | Zápas

Frýdek-Místek proti Žižkovu začal gólově pálit pozdě, na bod nedosáhl

Frýdek-Místek – Fotbalisté Frýdku-Místku nenavázali na své předchozí domácí úspěchy a poprvé v této sezóně před svými fanoušky nebodovali. V duelu s pražským Žižkovem se Slezané prosadili až chvíli před koncem, v tu dobu ale tým z hlavního města již vedl o dvě branky. Žižkov se díky třem bodům posunul do horní poloviny tabulky.
88' Šumský
24' Dočekal
86' Gebert
37' Literák
65' Švrček
42' Krystan
75' Trýzna
Prepsl – Švrček, Literák, Byrtus (46. Slaninka), Ilko (78. Petrović) – Hykel, Klabník, Šichor, Šumský – Vyskočil (46. Stratil), Willwéber.
Hrubeš – Dočekal, Engelmann (58. Volek), Krystan (63. Eliáš J.), Opluštil – Pavlata, Pimpara, Podrazký (85. Gebert), Šandera – Trýzna, Urbanec.
Rozhodčí: Houdek – Kříž, Poživil • Stadion: Stadion Stovky • Diváci: 792

První větší šance se naskytla až v 18. minutě, a to když byl sám před Prepslem Urbanec, zblízka ale vymezený prostor pro skórování minul. Za dalších šest minut už ale Jakub Urbanec mohl oslavovat, kdy svým centrem našel skórujícího Dočekala – 0:1.

Vyrovnat mohl po půl hodině hry Šumský, Hrubeš ale pohotově jeho pokus vytěsnil. Na druhé straně dorážel Dočekal, ovšem taktéž neuspěl.

V úvodu druhého poločasu se Frýdecko-místeckým naskytla další šance, dvě za sebou jdoucí střely však Hrubeš zklikvidoval. Za chvilku se ale zase musel ohánět domácí Prepsl, běžel proti němu sám Volek, jenž jej tedy už i překonal, jeho lob ale šel až moc daleko.

V 64. minutě mohlo být opět srovnáno, ale ani Šumský z bezprostřední blízkosti Hrubeše neprostřelil. A když už o deset minut později Šumský tohoto brankáře překonal, stejně se radovat nemohl. Na brankové čáře za Hrubeše zaskočil Pimpara.

Stav 0:1 se tak měnil až v 86. minutě, a to zásluhou Žižkova. Dočekalův pas zužitkoval Vojtěch Gebert. Domácí Frýdek-Místek o dvě minuty později dokázal pouze korigovat stav na konečných 1:2, po rohovém kopu uspěl Nicolas Šumský.